Традиційно на травневі свята вже протягом 20 років кращі представники соціально активної молоді України – лідери скаутського, волонтерського та молодіжного руху країни – збираються разом, аби кілька днів провести, мандруючи „Козацькими шляхами”. У 2010 році збір-похід відбудеться з 7 по 10 травня на гостинній Черкаській землі неподалік від с. Виграїв Корсунь-Шевченківського району.

Чарівна природа цієї землі вже дванадцятий раз гостинно запрошує до креативного відпочинку та плідної роботи більш ніж 1500 молодих людей та дівчат зі всієї України. Юнаки та дівчата мають змогу провести чотири дні на березі річки Рось серед багатовікового лісу, живучи у повній гармонії з природою. Учасники будуть проживати організованими групами у наметах, готувати їжу на багатті, оволодівати навичками самообслуговування, куховарства, життя та спільної діяльності в колективі однодумців. Такий вид активного відпочинку виховує у молодих людей дбайливе відношення до природних ресурсів, відповідальність за збереження природних багатств нашої держави, а також домагає повноцінно відпочити від буденності життя в урбанізованих містах.

Невипадково учасники зборів-походів назвали це заповідне місце „Витоками”. Адже не тільки своєю природною красою славиться Корсунь-Шевченківщина, а й героїчним минулим. Саме на цих пагорбах відбувалась знаменита битва під Корсунем часів Визвольної Війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького 1648 року, саме тут у Корсунь-Шевченківській наступальній операції закладалась основа майбутнього визволення України від Німецько-фашистських загарбників у 1944 році. То ж саме на місці подвигу предків серце кожного українця наповнюється патріотизмом та відчуттям гордості за свою країну.

Збір-похід „Козацькими шляхами” – це перш за все зустріч однодумців, спілкування соціально активної молоді та старт нових ідеї та проектів. Саме тому у програмі збору кожен учасник зможе знайти ту справу, яка буде відповідати його інтересам.

Протягом травневих днів на зборі-поході відбудуться низка заходів за участі представників державної та київської міської влади – засідання делегатів дитячих прав „Ми прагнемо бути почутими”, головна мета якого – озвучення сучасних проблем української молоді та спільних пошук шляхів їх вирішення; круглий стіл „Інноваційні методи виховання молоді як активних членів громадянського суспільства”, під час якого кращими представниками волонтерських та скаутських організацій будуть презентовані власні моделі креативного виховання молоді; зустрічі та спілкування представників влади із молоддю у неформальній атмосфері. Цей програмний блок допоможе втілити в життя головне гасло збору-походу – „Час діяти разом!”

Враховуючи величну дату – 65 річницю Перемоги у Великій Вітчизняній Війні – 9 травня програмою збору передбачені заходи, мета яких – вшанування пам’яті загиблих воїнів, що віддали своє життя заради миру у нашій країні. Учасникам буде запропоновано взяти участь в урочистій лінійці пам’яті, зустрітись із ветеранами ВВВ, а також надати конкретну допомогу учасникам війни та ветеранам – мешканцям околишніх сел. Черкащини. Крім того, всі охочі зможуть прийняти участь у військово-патріотичній грі „Шляхами невідомих героїв” і пройти шляхом воїнів – учасників Корсунь-Шевченівської наступальної операції 1944 року.

Один із блоків програми буде присвячений скаутському руху. Під час збору учасники зможуть відвідати презентацію діяльності Національної Організації Скаутів України та її первинних осередків, прийняти участь у презентаційній грі „Скаутських рух”, перевірити власні знання та навички під час „Скаутського ралі” та Нічної гри, а також скласти вимоги скаутських спеціалізацій та звань лісу. Також враховуючи важливе місце духовного виховання в системі скаутингу, всім охочим буде запропоновано ранкове богослужіння в спеціально обладнаній капличці, що вже десять років стоїть на сторожі духовності „Витоків”.

Велику увагу організатори збору планують приділити розвитку творчих здібностей й талантів учасників „Козацьких шляхів”. Програмою передбачені різноманітні прикладні творчі майстерні – вироби з бісеру, глини, оволодіння техніками вітражного мистецтва; креативні молодіжні майстер-класи, під час яких всі бажаючі зможуть ознайомитись із новітніми тенденціями моди, стилю, музики та спортивних смаків представників різних молодіжних субкультур. Перлиною творчої програми стане фестиваль „Зірка козацьких шляхів”, який традиційно завершиться гала-концертом за участі як сучасних зірок української естради, так і юних талантів – учасників збору-походу.

Враховуючи ювілейну дату збору-походу, учасникам будуть запропоновані кращі форми роботи та традиційні заходи, які протягом попередніх років не залишають байдужими представників молоді. Традиційно під час збору відбудеться Конкурс соціальної реклами, тренінгові програми з популяризації здорового способу життя та розвитку волонтерського руху, інноваційні спортивні змагання, інтелектуальні турніри, вечори креативного відпочинку. А завершить програму збору традиційна лінійка посвяти кращих представників скаутського та волонтерського руху України.

Програма збору, чарівна природа „Витоків” та команда молодих, але досвідчених організаторів прагне зробити ці чотири травневі дні незабутніми для кожного учасника. Адже побувавши тут один раз, хлопці та дівчата вже не уявляють свого життя без чергової, щорічної мандрівки „Козацькими шляхами”.

За додатковою інформацією звертатися за телефонами:

456-47-04, 456-67-59, 067-770-77-70 або пишіть нам на адресу: nosu@ukr.net

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *