Молодь включилася – проблему буде вирішено!

//Молодь включилася – проблему буде вирішено!

Молодь включилася – проблему буде вирішено!

Багато людей схильні говорити про проблеми екології, але мало хто готовий діяти, щоб їх вирішувати…Молодь Золотоноші зробила виклик проблемам довкілля під час «Екологічних вихідних».
Здається, що День довкілля сколихнув світ. Люди почали активно долучатися до охорони навколишнього середовища: прибирати території, насаджувати дерева, проводити пропагандистські акції із захисту довкілля. Молодь м. Золотоноша, що на Черкащині, теж не залишилася у стороні – протягом двох днів (17-18 квітня 2010 року) 25 осіб – представники місцевих навчальних закладів, активно працювали у рамках проекту «Екологічні вихідні».

Захід, який було підтримано Кременчуцьким міським комітетом молодіжних організацій в рамках проекту «Розвиток громадської ініціативи серед молоді Полтавської та Черкаської областей». Мета проекту — підтримати громадську активність на локальному рівні та стимулювати залучення до роботи в місцевих громадських організаціях молодих людей в Полтавській та Черкаській областях. Організаторами «Екологічних вихідних» стали МГО «Центр розвитку молоді» та міський відділ у справах сім’ї та молоді. Окрім цього до організації та проведення заходу долучилися Черкаська міська МГО «Екологічні ініціативи», проект ПРООН «Соціальна інтеграція та розвиток громадянської відповідальності молоді в Україні» та міська бібліотека будинку школяра.
Під час заходу учасники мали змогу ближче познайомитися із проблемами екології рідного міста; вони мали нагоду поспілкуватися на ці теми із представниками органів місцевого самоврядування. На прикладі гри – учні переконалися у важливості раціонального використання природних ресурсів. Всесвітньо відомий фільм «Home/ Побачення з планетою» розкрив наслідки впливу людської діяльності на природне середовище. Під час заходу учасники зробили план порятунку річки Золотоношка від забруднення. Окрім цього ними було зроблено конкретні практичні дії для покращення екологічної ситуації рідного міста. А саме, як альтернативу поліетиленовим пакетам учасники отримали та розмалювали еко-торби. Сумки із природного матеріалу багаторазового використання та з пропагандистськими малюнками щодо збереження екології. Під час гри квест учасники прибирали місто від сміття. Завершальним етапом «Екологічних вихідних» стала акція із озеленення міського парку. Близько 50 кущів було висаджено у центральному парку м. Золотоноша.
Окрім практичної користі, для міста під час реалізації проекту, молоді вдалося показати своє небайдуже, а , навпаки, відповідальне ставлення до проблем своєї громади. На запитання, чи не жалкуєте ви про завантажені вихідні, один із учасників відповів: «Ми ж – волонтери!)», що є найприємнішим для організаторів. Є надія, що у найближчому майбутньому учасники «Екологічних вихідних» об’єднаються у еко-клуб при Молодіжному центрі та продовжать свою роботу із захисту навколишнього середовища.

By |2010-07-10T19:42:42+00:00Апрель 24th, 2010|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment