Смерть іде

Home/Новини/Смерть іде

Смерть іде

До Всесвітнього дня без тютюну приміщенні Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру Черкаський обласний осередок всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс» провів прес-конференцію та акцію під назвою «Смерть приходить». Мета – привернути увагу влади та громадськості до проблеми вільного продажу тютюну неповнолітнім.

На прес-конференції виступив начальник Методичного відділу Черкаського обласного наркологічного диспансеру, Саввон І.І, який охарактеризував проблему в цілому та у Черкаській області.

Член Правління Черкаського демальянсу Оксана Ложка розповіла про розпочату 1 березня Громадянську кампанію «Місто без тютюнового диму», що ставить за мету зменшення кількості курців у Черкасах на 5 %, посилення контролю за дотриманням чинного законодавства у сфері тютюнопаління. Оксана повідомила, що в рамках Кампанії було надіслано інформаційні запити до Державних органів стосовно заходів, які вони проводять по боротьбі з даною проблемо. Всі, окрім МВС, надали відповіді, там зазначалося, що постійно проводиться величезна робота, от тільки кількісних та якісні та якісні показників цієї роботи чиновники замовчують.

Організатори акції підкреслили: «курцями стають у підлітковому віці, навряд чи 40-річний чоловік, який ніколи не палив, візьме цигарку. А саме у підлітковий період, коли людина формується, є така загроза». У черкаських магазинах дотримуються антитютюнового закону і не продають цигарки дітям, а от вуличні торговці нехтують законами.

По закінченні виступів прийшла «Смерть» і розповіла як вона заманює дітей палити. Жалілася, що  у пеклі бракує місця, а торговці смертю розгулялися не на жарт (300 українців щодня гине від тютюну), тому необхідно закривати більшість нелегальних торгових точок з тютюном і обрала дві з них для авторизації. Надалі акція  продовжилася на вулиці біля Будинку Торгівлі, де Смерть вручила найвідданішим смертоносним підприємцям цигарками дітям сертифікати: «Авторизована точка продажу тютюну неповнолітнім».

Таким чином хлопці та дівчата, видавши їм сертифікат «Авторизована точка продажу тютюну неповнолітнім», вирішили оприлюднити їх протизаконну діяльність. Торгівці зреагували на прихід «Смерті» оперативно: бабуся одразу зібрала «вітрину» і зникла з поля зору, а її колега-чоловік навіть почав «захищатися»: він намагався літньою парасолькою завдати тілесних ушкоджень «Смерті». Торгівці завіряли учасників та глядачів акції, що тільки прийшли і ще не починали торгувати.

Після кількахвилинної акції представники обласного осередку «Демократичного альянсу» розпочали збирати підписи під зверненням прокурору міста Василю Суку з проханням посприяти у звільненні міста від вуличних торгівців тютюном, які продають його неповнолітнім.

Як повідомив активіст демальянсу Сергій Слинько, який виконав роль Смерті: «Того дня дорогою до Прокуратури було зібрано близько 150 підписів мешканців міста Черкаси, які передані разом із зверненням та фото-відео матеріалами про факти вчинення правопорушень вуличними торговцями тютюном до міської Прокуратури та зареєстровані там під №1430. Про оперативність роботи Прокуратури та особисто прокурора Сука В.І. дізнаємося спостерігаючи за вулицями міста та відсутністю чи присутністю на них «смертоносних» підприємців, які продають поштучно цигарки неповнолітнім».

By |Май 27th, 2010|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment