Чому навчають у "Майстерні успіху"

Home/Новини/Чому навчають у "Майстерні успіху"

Чому навчають у "Майстерні успіху"

У місті Золотоноша (Черкаська область) проживають 68 багатодітних родин.  У 6 пришкільних таборах міста у 2009 році за державні кошти мали змогу відпочити 40 дітей цієї соціально-вразливої категорії населення. Однак пришкільні табори зорієнтовані лише на учнів 1-4 класів, поза увагою залишається значна кількість дітей середнього шкільного віку. Ці діти практично не мають змогу відвідати літні відпочинкові та оздоровчі табори. У недостатній мірі вирішується й проблема з організацією змістовного дозвілля, яке дозволило б дітям не лише відчути турботу про них, але й навчитися нового.

Тому, виходячи із вищесказаного, керівництвом міського молодіжного центру за підтримки відділу у справах сім’ї, молоді та спорту було прийнято рішення щодо організації денного табору для підлітків із багатодітних родин на базі молодіжного центру із залученням до роботи в ньому волонтерів. Ідея такого табору, який отримав назву «Майстерня успіху»  полягала в тому, щоб діти мали не лише можливість відпочити але й розвинути свої творчі здібності та навчитись чомусь новому, що б сприяло їхньому особистому становленню як успішних членів суспільства.  Даний проект є прикладом підвищення якості послуг по роботі з незахищеними категоріями дітей у літній період.

Реалізація цього проекту стала можлива за підтримки різних організацій, так подавши ідею проекту «Майстерня успіху» на конкурс міні-грантів Програми Волонтери ВООН, вдалося отримати фінансову підтримку цієї організації; також цей проект підтримали Програма ПРООН «Соціальна інтеграція та розвиток громадянської відповідальності молоді в Україні»; міський відділ у справах сім’ї та молоді; Золотоніський ЦСССДМ; Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр; Золотоніський будинок школяра.

Реалізація проекту передбачала також залучення волонтерів (молоді — студентської та старшого шкільного віку) для організації відпочинку та проведення занять з дітьми. Всього до роботи в таборі було залучено 14 волонтерів – 11 з яких – молодь 15-18 років, які виконували ролі вожатих та тренерів, волонтерка Корпусу Миру, яка працює при молодіжному центрі в м. Золотоноша, одна волонтерка – літня жінка – Попова Галина Василівна – майстриня, яка радо погодилася проводити гуртки для дітей; Побиванець Віталій Васильович – який на  добровільних засадах провів екскурсію містом для учасників табору. Волонтери, таким чином, мали можливість проявити свою громадську відповідальність, спробували реалізувати свої творчі здібності та здобули новий досвід, тож табір свого роду є і для волонтерів «майстернею успіху». Перед початком роботи у таборі, волонтери пройшли спеціальну підготовку – 2 –денний тренінг «Школа вожатих». Під час тренінгу волонтери мали змогу дізнатися не лише про тонкощі вожацької справи, але й навчилися  проводити ігри для дітей, вирішувати конфліктні ситуації у дитячих колективах, отримали знання про вікові психологічні особливості підлітків та специфіку табірного режиму. Також слушні поради для майбутньої роботи волонтерам дали представники спонсорської організації — Програми волонтерів ВООН : Джованні Моцареллі та Анна Бєлоусова, які взяли участь у першому тренінговому дні «Школи вожатих».

Учасниками табору стали 25 дітей з багатодітних сімей віком 8-12 років. Під час роботи табору діти  були учасниками 3 інформаційних тренінгів-семінарів: «Лідер майбутнього», «Долаємо соціальні проблеми», «Знай свої casino pa nett права». Окрім цього в рамках табору вони мали нагоду ознайомитися із історією рідного міста – екскурсія містом та історичний квест. Однією з тем, які розкривалися в таборі – була й екологія – діти грали в екологічні ігри «Аукціон», «Квест»; виготовляли екологічні торбинки, дивилися фільми з екологічної тематики.  Під час занять з виготовлення поробок, які проводила Галина Василівна – діти  вчилися виготовляти вироби своїми руками із підручних та природних матеріалів: прикраси, рамки для фотографій та картин, статуетки тощо.

По завершенні табору його учасники підготували святковий концерт, глядачами якого стали їхні батьки та представники з організаційного комітету. «Куди там пришкільним таборам братися!» — такими були відгуки батьків про ефективність роботи табору. Деякі батьки запитували, чи буде такий табір проходити у наступному році, що вже говорить про його успішність та потребу у проведенні. По завершенню всіх учасників пригощали солодощами і кожен взяв на згадку про «Майстерню успіху» щось цінне: еко-тобинку, зроблену власними руками; рамку в подарунок для рідних, браслет дружби тощо. Волонтери ж, які працювали з дітьми отримали подяки, і зважаючи на те, що більшість з них навчаються у школах чи технікумі – то у вересні на них чекає приємний сюрприз – організатори  готують-листи подяки на  навчальні заклади.

Організатори мають надію, що проведення «Майстерні успіху» на базі молодіжного центру приверне додаткову увагу до цього закладу та дозволить залучити до його діяльності більшу кількість дітей та молоді.

Інформація про табір вже скоро має з’явитися на шпальтах місцевої газети «Златокрай».

By |Июль 13th, 2010|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment