Кандидат в ЛІДЕРИ: Анна Харченко

Home/Молодіжні лідери Черкащини-2010/Кандидат в ЛІДЕРИ: Анна Харченко

Кандидат в ЛІДЕРИ: Анна Харченко

В лютому, 2010 посіла 1ше місце в м. Черкаси на проект Савік Шустер Студіо «Стань лідером!» із проектом «Соціальне таксі для людей на візках».

Протягом 2010 року БФ «Наддніпрянський фонд» профінансував 6 соціально значущих проектів завдяки коштам, зібраним на Благодійному Балі, що був організований Анною та її командою.[starrater tpl=10]

1. В лютому, 2010 в Черкасах відбувся кастинг на проект Савік Шустер Студіо «Стань лідером!» під час якого ідея проекту Харченко Анни та її команди посіла 1ше місце. Завдяки запропонованому проекту на початку вересня, 2010 в місті зявиться «Інва-таксі». Це буде одна з черкаських служб таксі з великим автопарком, яка буде перевозити людей на візках за 50% вартості проїзду. Решту 50% буде сплачувати міськвиконком нараховуючи певну суму коштів на пластикові іменні картки щомісяця всім бажаючим візочникам. На сьогоднішній день вже відбувся моніторинг щодо кількості тих, хто хотів би користатись такою пільгою. Із 598 людей на візках 209 осіб зацікавлені в запропонованій послузі. То ж протягом серпня на одну з машин таксі буде встановлений підйомник для зручності пересування тих, хто не може пересісти на сидіння авто, та термінал для безготівкового розрахунку. Власне, терміналами буде обладнано ще 2 машини – але вже для тих, кому не принципово замовляти машину з підйомним механізмом. З моменту запровадження нової послуги для візочників буде щомісячно відбуватись моніторинг попиту та пропозиції та вноситись відповідні корективи.

2. Протягом 2010 року Анна керувала двома соціальними проектами для людей з особливими потребами. А саме:

«Введення в дію принципів Конвенції прав інвалідів в Черкаській області»: в рамках даного проекту Анна створила навчальний посібник з адвокації для тих, хто бажає відстоювати права людей з особливими потребами. Цей посібник містить в собі кращі практики успішних адвокаційних кампаній, чітко описує їх структуру, а також містить практичну інформацію щодо проведення прес-конференцій, круглих столів, інтерв’ю тощо. Посібник було не лише надруковано, а й видано в аудіо форматі та шрифтом Брайль. Крім того, в рамках проекту був знятий короткометражний соціальний фільм «Гідність з обмеженими можливостями», який розповідає про основні проблеми людей з інвалідністю на Черкащині та пропонує шляхи їх вирішення.

В рамках проекту «Громада та влада – для людей з особливими потребами» відбувся моніторинг соціальних програм для людей з інвалідністю на Черкащині. Орієнтуючись на результати було проведено 5 тренінгів з адвокації в 5ти районах області, завдяки чому НУО людей з особливими потребами ознайомились із поняттям «адвокація» як таким, і запропонували свої адвокаційні кампанії на місцях.


3. Протягом 2010 року БФ «Наддніпрянський фонд» за керівництва Анни профінансував 5 проектів в рамках конкурсу «Подолаємо соціальні проблеми Черкащини силами громади».

Проект «Черкаський футбол».

Уже кілька років в Черкаській області не існує жодного професійного футбольного клубу, а стан всієї футбольної інфраструктури вимагає кращого. Для того, щоб змінити ситуацію, БФ «Наддніпрянський фонд» підтримав футбольні ініціативи черкасців. Так, за підсумками ІІ благодійного балу, який Фонд організував наприкінці 2009 року, серед ряду соціально значущих проектів був профінансований проект «Черкаський футбол», який покликаний розвивати спортивні ініціативи в м. Черкаси. Ініціативна група з однойменною назвою взяла участь, як команда, у традиційному зимовому футбольному турнірі «Нам роки – не біда», де змагалася на відкритому стадіоні й продемонструвала не лише спортивний дух, а й здоровий спосіб життя.

До того ж, своєрідну і свого роду унікальну підтримку Фонд висловив пляжному футболу. Переможцю Кубка Черкаської області з пляжного футболу – команді «Світ ласощів», благодійний фонд подарував портрет Андрія Шевченка, написаний однією з кращих портретисток Черкас – Оленою Руднєвою. Дану картину було придбано на Новорічному благодійному аукціоні та надано Фонду для нагородження майбутніх переможців турніру.


Проект «Територія успіху».

В рамках проекту, що має назву «Територія успіху» Фонд у партнерстві з ГО «Джерело» провів ряд тренінгів для 69 дітей з вадами слуху спеціалізованої СШ№37. 69 дітей, для яких адаптація до життя з усіма його дорослими вимогами є набагато складнішою, ніж у їхніх однолітків. Тому таким важливим завданням є формування у них якостей лідера, вміння бачити майбутнє очима переможця.

З великою зацікавленістю сприйняв учнівський колектив заняття «Чи лідер ти», «Як стати успішним», «Комунікативні навички та успішність», «Креативність і її роль у становленні успішної особистості».

Як результат роботи проекту, варто відмітити покращення комунікативних вмінь школярів з проблемами слуху, напрацювання навичок командної співпраці, більш чіткого формулювання життєвих цілей та цінностей, покращення соціальної адаптації, підвищення самооцінки.

На сьогоднішній день багато говориться про інтеграцію людей з особливими потребами у суспільство. Ми вважаємо, що починати потрібно змалечку. Тільки тоді, «особлива» дитина почуватиметься комфортно у дорослому житті.

БФ «Наддніпрянський фонд» продовжує свою діяльність у напрямку відстоювання інтересів людей з особливими потребами та в перспективі планує реалізацію ще цілого ряду проектів на дану тему.


Проект «Ми всі – дружна спортивна сім’я».

Даний проект було реалізовано у партнерстві зі смілянською ГО «Внуки та правнуки ВВВ». В Смілянській загальноосвітній спеціальній школі – інтернаті навчається та проживає 130 дітей віком від 6 до 17 років. Це діти, які позбавлені батьківського піклування, з неблагополучних родин, діти під опікою, психічно хворі діти. Всі учні школи – інтернату мають діагноз олігофренія. Саме їм в першу чергу потрібні наша увага, розуміння та допомога у становленні майбутнього. Наш проект був націлений на виховання любові до фізкультури та спорту, розвиток рухового апарату, а також фізичних вмінь і навичок, та, як наслідок, зміцнення здоров’я дітей-сиріт. Завдяки реалізації проекту в інтернаті були проведені змагання «Ми всі – дружна спортивна сім’я», які дуже сподобались дітям. Крім того, був закуплений спортивний інвентар, який лишився у постійне користування інтернату після змагань. Однак, найголовнішим є те, що діти з особливими потребами відчули небайдужість громади до них.

Фонд планує і надалі залучати кошти для здійснення подібних проектів та програм.

Проект «Облаштування вільних від куріння зон на зупинках громадського транспорту».

За темпами поширення тютюнової епідемії Україна посідає одне з перших місць в Європі. Проблемним питанням є дотримання норм антитютюнового законодавства. Завдяки реалізації даного проекту ГО «Паритет» за підтримки БФ «Наддніпрянський фонд» було отримано дозвіл Черкаської міської ради на нанесення яскравою жовтою фарбою периметру 50метрової вільної від паління зони на зупинках громадського транспорту «Палац молоді» та «Смілянська» (навпроти критого ринку). Діяльність проекту поширювалась на центральну частину міста, оскільки саме тут спостерігається найбільше скупчення людей. Таким чином, в Черкасах було на практиці вперше запроваджено вільні від паління зони.

Проект «Історичне дослідження затоплених сіл Кременчуцького водосховища для створення «Алеї пам’яті затоплених сіл», як нового туристичного об’єкту».

Ще за радянських часів, у 60ті роки ХХ ст., під час побудови Кременчуцької ГЕС було затоплено 65 сіл на Черкащині (в районі с. Худяки). Сам факт примусового переселення людей із віками обжитих місць, що підлягали затопленню, а надто літніх людей, викликав стрес та душевний біль. Для відродження та збереження історичної пам’яті про затоплені села для молоді та майбутніх поколінь, БФ «Наддніпрянський фонд» підтримав ініціативу Асоціації «Агенція сільського розвитку» та надав грант на проведення дослідження і видання книги пам’яті про затоплені села Кременчуцького водосховища. Крім того, це дослідження стане основою для створення нового туристичного об’єкту в громаді села Худяки – «Алеї пам’яті затоплених сіл» Кременчуцького водосховища. Наразі проект все ще триває. Його завершення із презентацією книги планується на вересень, 2010 року.

About the Author:

Leave A Comment