Волонтери дісталися й до Боровиці

//Волонтери дісталися й до Боровиці

Волонтери дісталися й до Боровиці

«Територія дії» — саме таку назву отримав міжнародний волонтерський табір, який відбувався на території с. Боровиця Чигиринського району з 14 по 21 серпня 2010 року. 50 учасників із  4 областей України (Черкаська, Харківська, Рівненська та Дніпропетровська) і не лише з України – на таборі були також представлені такі країни як Польща, Нідерланди, Ірландія, США та Північна Корея, протягом 8 днів творили добрі справи для жителів села.

Метою табору, організованого в рамках проекту ПРООН «Соціальна інтеграція та розвиток громадянської відповідальності молоді в Україні», було навчити та залучити молодь до вирішення проблем своєї громади, шляхом відповідальної громадської поведінки та активної участі у добровільних роботах. Так зокрема під час табору учасники мали змогу не лише навчатися мистецтву розробки соціальних проектів та фандрайзинговим методам (фандрайзинг – залучення ресурсів), але і на практиці закріпити свої знання. Так загалом під час табору волонтерами було реалізовано 5 проектів, спрямованих на покращення благоустрою с. Боровиця: зроблено ремонт у одному із залів сільського будинку культури; впорядковано могилу колишнього гетьмана нереєстрового козацтва Павла Бута; пофарбовано паркан дитячого садочка та проведено свято для його вихованців; організовано розважальні заходи для молоді села – кіносеанс під відкритим небом та святкову дискотеку з нагоди оновлення БК. Одним із найприємніших моментів було те, що практично з перших днів до волонтерів приєдналася місцева молодь, яка радо допо

магала у благоустрої рідного села. Не менш приємним є той факт, що якщо ремонт будинку культури – це проект, який був запропонований волонтерам від організаторів та адміністрації села і відповідно фінансувався Проектом ПРООН та з місцевого бюджету, то всі інші – були власною ініціативою учасників табору, на реалізацію яких вони самостійно шукали та залучали усі необхідні ресурси.

Окрім фізичної праці волонтери гарно та змістовно проводили своє дозвілля: грали у спортивні ігри, відвідували майстер-класи із декоративно-прикладного мистецтва; співали пісень під гітару; показували свої вправності у грі «Мафія». Кожного ж вечора всі бажаючі: учасники табору та жителі села мали змогу краще дізнатися про культуру та традиції інших країн, зокрема тих, які були представлені на таборі – презентації міжнародних волонтерів про їхні країни дозволяли учасникам не лише розширити всій світогляд але й перевірити ті знання, які вони вже мали.

Волонтери ще раз довели, що «потрібно спішити робити добро людям» і це зовсім не важко, потрібно лише трохи ентузіазму, енергії, гарні наміри та дружню команду!

Організатори табору щиро дякують своїм партнерам та всім, хто допомагав у організації та проведенні табору: Всеукраїнській організації «Альтернатива-В», Черкаському обласному молодіжному ресурсному центру; адміністрації с. Боровиця в особі сільського голови – Лисенко Лідії Юріївни; директору Боровицької загальноосвітньої школи – Наконечнюку Віктору Васильовичу та всім небайдужим жителям села, які підтримали та допомогли учасникам табору.

zp8497586rq
By |2013-02-17T19:46:19+00:00Август 29th, 2010|Новини|Комментарии к записи Волонтери дісталися й до Боровиці отключены

About the Author:

This website uses cookies and third party services. Ok