У жовтні 2010 року близько пів тисячі Черкаських випускників робітничих професій висловили свою думку щодо ринку праці на Черкащині он-лайн: після закінчення навчання 8% не збирається працювати за обраним фахом, 4% взагалі вважають, що професія, обрана ними, не є актуальною в сучасних умовах. 32% впевнені, що праця по їх спеціальності оплачується не «гідно», а 132 випускників робітничих професій переконані, що їхня праця має коштувати більше 3 тис.грн. у місяць, 108 молодих людям достатньо для проживання – 2,5 – 3 тис.грн, 81 випускнику достатньо – 2-2,5 тис.грн. Опитування організував Черкаський обласний молодіжний центр праці у трьох навчальних закладах: Черкаський професійний ліцей, Черкаське вище професійне училище та Черкаський професійний автодорожній ліцей.

Нажаль реальні пропозиції роботодавців суттєво відрізняються. Так за результатами моніторингу всіх наявних ресурсів пошуку роботи, виявилося що на технічні спеціальності Черкаські роботодавці оцінюють працівника в середньому 1780 грн.за місяць, спеціальності харчової промисловості ще менше – 1582 грн, працівникам автосервісу роботодавець всередньому пропонує 1741 грн. Варто відмітити, що моніторинг показав, що роботодавець шукає в переважній більшості висококваліфікованого працівника з досвідом роботи.

55% опитаних молодих робітників збирається самостійно  звертатись до роботодавців з метою пошуку роботи, 53% голосів говорять, що молоді люди надіються на допомогу родичів та знайомих. Ще 48% голосів опитування констатує бажання молоді шукати роботу у всесвітній мережі і найменша кількість голосів, 13%, наважуватимуться звертатися до кадрових агентств. Ситуацію тут коментує Сергій Слинько – керівник молодіжного центру праці: «Цифри підтверджують, що в зв’язку з велитеньською кількістю випадків нечесності окремих кадрових агентств за останні роки в молоді з’явилося упереджене ставлення до всіх кадрових агенцій. До того ж послуги майже у всіх цих служб на фоні реальної обіцяної заробітної плати працівникам робітничих професій – не абияк коштують».

Ці дані були презентовані 08.10.2010 на круглому столі «Працевлаштування випускників робітничих професій» за участі представників управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА, відділу вищої та професійно-технічної освіти Головного управління освіти і науки Черкаської ОДА, Черкаського обласного та міського центрів зайнятості, представників адміністрацій та учнівської молоді Черкаського професійного ліцею, Черкаського вищого професійного училища та Черкаського професійного автодорожнього ліцею.

Учасники столу обговорили реальний стан та перспективи розвитку працевлаштування молоді робітничих професій і вирішили реалізовувати проект: «Працевлаштування випускників робітничих професій» покликаний сприяти у працевлаштуванні 10-ти груп випускників шляхом проведення двох навчальних семінарів для кожної груп

и. Перше 2-х годинне навчання відбудеться по методах ефективного пошуку роботи, наступне через 2 тижні по секретам успішної аудієнції з роботодавцями.

Під час першого навчального семінару учасники отримають відповіді на запитання: до якого типу роботи більш схильні?, де шукати роботу?, які ресурси використовувати?, як складати успішне конкурентоспроможне резюме?, Що з ним робити? Навчання відбуватиметься безпосередньо в комп’ютерній аудиторії і всі практичні відбуватимуться з допомогою комп’ютера. Ті хто на низькому рівні володіють ІТ-технологіями, отримають змогу стати слухачами комп’ютерних  курсів IDEA.

На ІІ навчальне заняття учасники прийдуть з підготовленими електронними резюме та варіантами найдених пропозицій роботи, розглянуть труднощі та нетипові моменти пошуку роботи та формування резюме. Потім просимулюють ситуацію спілкування по телефону з роботодавцем та проходження співбесіди з ним. Під час симуляції учасники розглянуть складні моменти аудієнції. Далі з учасниками планується проведення роботи психологів обраних навчальних закладів, тематика якої буде вирішена вході проведення семінарів.

Результати реалізації проекту учасники пропонують підсумувати на круглому столі в кінці листопада 2010 року. Вразі успіху проект планується імплементувати й в інших навчальних закладах області. Його успішність оцінюватиметься не лише під час круглого столу, а й за результатами он-лайн-опитувань, які будуть проводитися з учасниками й після «столу».

Одним з найгострішим питань по впровадженню проекту стало обговорення його доцільності на початку навчального року. Як повідомив керівник Черкаського обласного молодіжного центру праці, Сергій Слинько: «отримавши ці безцінні знання учні вже зараз можуть шукати місце практики самостійно. Таким чином мені, наприклад після практики в нацбанку України, пропонували там роботу, а після стажування в Черкаському міськвиконкомі я працював півтора роки. Тай саме питання досвіду роботи в цьому випадку вирішується саме собою, оскільки досвідом виступає час стажування. По-друге величезна кількість навчаючих мають потребу у підробітках. Тому було б дуже добре, якби вони використали знання/навики отримані на проекті та поєднували навчання з роботою за фахом. Наступним стало твердження про те, що велика кількість випускників закінчують навчання в січні місяці і зараз поки сесія «за горами» (посміхається) є можливість вже займатися пошуком роботи».

Отже проект реалізуватиме Черкаський обласний молодіжний центр праці за підтримки відділу вищої та професійно-технічної освіти Головного управління освіти і науки Черкаської ОДА; Черкаський навчальний центр ІDЕА РНГО «Центр соціального партнерства» в рамках проекту американської неприбуткової організації PH International (Пі Ейч Інтернешнл) та корпорації Microsoft «Відкритий світ інформаційних технологій», адміністрації Черкаського професійного ліцею, Черкаського вищого професійного училища та Черкаського професійного автодорожньо ліцею.

zp8497586rq