У суботу 20 листопада КМГО «Молода Черкащина» ініціювала проведення громадської акції по збору сміття. Акцію підтримали  активісти «Станції Черкаси ПЛАСТу – НСОУ», «Свято-Троїцького Православного братства Черкаси» та Черкаського осередку «Асоціації правників України». За результаті їх двох-годинної над очисткою від сміття схили Дніпра по вулиці Гагаріна  зібрали близько 90 мішків сміття! Те що було в цих мішках і те що не влізло шокує – отже ТОП 10-ку «найпопулярнішого» сміття черкащан розпочинає…:

10. Собача будка (знайдена лише в 1 екземплярі) – утеплена і ще пригодна до використання, була відправлена до міського притулку для бездомних тварин.

9. Двері та інше будівельне сміття – черкащани не соромляться кидати біля дороги. Трапився навіть кінескоп від телевізора!

8. Передвиборча агітація – купа безкоштовних газет із фото одного з кандидатів на посаду мера на першій сторінці (добре працювали агітатори 🙂

7. Рекламна продукція – дві великі пачки (11 кг) проспектів одного з великих супермаркетів юні пластуни забрали, щоб здати макулатуру (промоутери теж добре працювалиJ)

6. Пачки від сигарет – багато, особливо здивував пакет, повний однакових пустих пачок від «Пріми».

5. Скляні пляшки (від 0,33 до 20 л бутлів) – це не лише неестетично, але і небезпечно.

4. Одяг – цілий Секонд Хенд, можна було підібрати гардероб від шкарпеток до курток.

3. Використані шприци – знайдено дуже багато, близько 50 штук загалом, і далеко не всі вони були без голок L

2. Пластиковий посуд (пляшки, тарілки, склянки) – надзвичайно багато, явно сліди чиїхось «пікніків».

1. І, нарешті, найчастіше зустрічалися обгортки від різноманітних продуктів – морозива, чіпсів, шоколадок тощо. Мабуть складно такий страшенний «тягар» покласти в сумку і донести до найближчого смітника!

Організатори вдячні усім, хто брав участь у прибиранні. Винагородою нам стануть чисті схили Дніпра!

Сергій Слинько

zp8497586rq