Сергій Слинько

Чи давно ви були у центральній частині райцентру ввечері?

Днями повернувся з райцентру в Черкаської області і був шокований рівнем поширення наркотичних речовин серед молоді там. Чомусь у молоді склалася модна звичка курити, пити, нюхати, ковтати…. різну отруту!!!, знищуючи свою особистість. Спочатку ніби: «спробую разочок, від одного разу звичка не виникне». А потім – «тай від другого залежним не стану». Потім – третій-четвертий…  і – «жити без НИХ не можу!!!». Можливо награно звучить, однак саме таку систему я прослідкував серед нецензурних висловів опитаних мною «ненаркозалежних». Чи можна цю ситуацію так лишати?

Я не можу. Починаю вже сьогодні. У листопаді-грудні 2010 року планую тур райцентрами області з інформаційно-практичними семінарами «Наркоманія: Тобі вирішувати…»: м. Кам’янка (19.11.2010), м. Звенигородка (29.11.2010), м. Тальне(30.11.2010) і у грудні 5-6 інших райценрів. Семінари проведу я та мої колеги-працівники молодіжного ресурсного центру за фінансової підтримки управління у вправах сім’ї, молоді та сорту Черкаської ОДА.

Цільовою аудиторією визначено соціальних педагогів шкіл області та/або інших відповідних працівників шкіл. Вони що поширюють наркотики спитаєте ви? Ні однак саме вони мають всі механізми для виховання з школяра вільної людини, Людини з великої літери. Вони вже працюють над цією проблематикою, можливо не завжди приділяючи їй достатн

ьо уваги. Тому метою проекту є стимулювати соціальних педагогів до активних дій у профілактиці негативних проявів серед шкільної молоді; позначити проблеми, пов'язані з наркоманією і попередження першого вживання наркотиків та інших психоактивних речовин.

Окрім працівників МРЦ на кожному семінарі в обраних райцентрах також передбачається участь головного нарколога та відповідального працівника по боротьбі з незаконним обігом наркотиків у цьому райцентрі, які зі своєї сторони актуалізують проблему на місцевому рівні.

Працівники молодіжного ресурсного центру продовжують актуалізувати проблему міжнародною статистикою, відеофільмами, спільно з учасниками визначають види наркотиків та наркозалежних. Також модерують процес обміну досвідом серед учасників методами роботи з шкільною молоддю по протидії наркоманії та ознайомлюють аудиторію з новітніми інтерактивними методами роботи в цьому питанні. Важливим елементом заходу є напрацювані в кінці семінару спільні кроки з профілактики наркозалежних серед молоді через підвищення рівня поінформованості їх про проблему наркоманії, зміну відношення шкільної молоді до наркоманії, формування уміння сказати «Ні наркотикам», формування мотивації до збереження здоров'я.

Всі учасники семінару отримують інформаційні матеріали з відеопродукцією, текстами інтерактивних вправ, та брошурами «Вирішувати Тобі…».

Дуже надіюся, що тур райцентрами області з інформаційно-практичними семінарами «Наркоманія: Тобі вирішувати…» убереже шкільну молодь від ції згубної звички.

zp8497586rq