Сергій Слинько

Такого висновку дійшли учасники фінальної зустрічі 25.11.2010 за результатами пілотного проекту «Працевлаштування випускників робітничих професій». Проект складався з 4 етапів: круглий стіл з результатами опитування Черкаських випускників робітничих професій, перший та другий навчальні семінари для 10-ти відібраних груп, заключний круглий стіл — резолюція:

 1. В ході on-line опитування випускники робітничих професій висловили своє бачення майбутнього працевлаштування, що суттєво відрізнялося від реального ринку праці. На круглому столі учасники (учні, адміністрації обраних навчальних закладів, центр зайнятості, молодіжний центр праці) спланували техніку проведення семінарських занять.
 2. Під час першого навчального семінару учасники отримали відповіді на запитання: до якого типу роботи більш схильні?, де шукати роботу?, які ресурси використовувати?, як складати успішне конкурентоспроможне резюме?, Що з ним робити?

 3. На ІІ навчальне заняття учасники прийшли з підготовленими електронними резюме та варіантами знайдених пропозицій роботи, розглянули труднощі та нетипові моменти пошуку роботи та формування резюме. Потім симулювали ситуацію спілкування по телефону з роботодавцем та проходження співбесіди з ним. Під час симуляції учасники розглянули складні моменти аудієнції.

 4. Участь у заключному круглому столі взяли лише прямі учасники проекту — учні та адміністрації навчальних закладів, а також керівник молодіжного центру праці — С.В. Слинько. В вільній атмосфері за чашками чаю та печивом учасники ділилися враженнями від проекту та сформували резолюцію.

best price cialis

ign: justify;»>

Ключовими нотатками резолюції стали:

 1. Семінарські заняття потрібно проводити безпосередньо за місяць перед практикою.

 2. Рекомендована кількість занять— 5 по півтори години:

 • перше — мотиваційний фільм (10-15 хв.). Фільм показується за день-два до початку першого семінарського заняття з метою залучення до семінарських лише вмотивованих до подальшого працевлаштування учнів;

 • друге — техніка пошуку роботи/місця практики, формування резюме;

 • третє — аудієнція з роботодавцем;
 • четверте — правові аспекти працевлаштування;

 • п'яте — зустріч з роботодавцями.

Проект реалізували: Черкаський обласний молодіжний центр праці за підтримки відділу вищої та професійно-технічної освіти Головного управління освіти і науки Черкаської ОДА; Черкаський навчальний центр ІDЕА РНГО «Центр соціального партнерства» в рамках проекту американської неприбуткової організації PH International (Пі Ейч Інтернешнл) та корпорації Microsoft «Відкритий світ інформаційних технологій», адміністрації Черкаського професійного ліцею, Черкаського вищого професійного училища та Черкаського професійного автодорожньо ліцею.

Черкаський обласний молодіжний центр праці висловлює подяку учасникам проекту та звертається до навчальних закладів та всіх зацікавлених осіб сприяти у подальшій реалізації проекту. Наші контакти: м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, оф. 28, (0472) 36-00-59.

zp8497586rq