Черкащини не готові чесно голосувати!

/, Новини/Черкащини не готові чесно голосувати!

Черкащини не готові чесно голосувати!

Сергій Слинько

Сьогодні у приміщенні Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру експертна комісія визнала недійсним голосування за молодіжного лідера Черкащини-2010, що тривало протягом останніх півроку і кожен бажаючий мав змогу он-лайн дати оцінку громадській чи професійній діяльності одного або ж кількох з конкурсантів.

Такому вироку передували численні фальсифікації, свідками яких міг стати будь-який відвідувач сайту mrc.ck.ua, – рейтинг кандидатів зменшувався або зростав вельми динамічно і доволі суттєво.

Організатори конкурсу запевняють, що виходячи із своїх можливостей, максимально захистили його. Однак будь-яке он-лайн голосування не має права гарантувати сто-процентний захист і завжди залишаються можливості фальсифікації. Виходячи з цього сервер автоматично фіксував ввесь хід голосування і більшість «нечесностей» дуже чітко видно. Нажаль мало місце голосування, коли за короткий проміжок часу з інтервалом у 1 хв. віддано півтисячі голосів максимальним балом. У підтримку іншого кандидата працювали ще більші специ через проксі-сервер, скриваючи справжній ІР вдалося сфабрикувати ще значніший %, але вже досить професійно, цікавим принципом, накручуючи собі бали, а основним опонентам ставлячи одиниці.

Ліквідувати їх оперативно і самостійно організатори не мали права, оскільки хотіли, щоб все було прозоро і тому свої підозри озвучили експертній раді. Під час її засідання Микола Макуха з ГМ «ОПОРА», аналізуючи базу даних, довів, що мали місце й інші фабрикації. Так фанати голосування, особливо в останні дні, влаштували справжній бій: 530 максимальних балів з однієї IP адреси за день за одного з кандидатів (хоча за офіційними даним Яндекса на сайті в цей день було лише 42 відвідувачі). В інший день 539 голосів об’єднаних однією модифікацією браузера зі схожими балами при ста одному візитеру сайту. Комісії стали відомі й багато інших фактів підозрілих балів.

За таких умов виявити, які ж із понад семи тисячі балів були сфабриковані, стало неможливо. Саме тому експертна рада все ж вирішила відзначити конкурсантів дипломами за участь в он-лайн конкурсі молодіжного лідера Черкащини-2010. А саме визначення переможців провести «по старинці» – за експертними оцінками.

Тому вже в перших числах січня конкурсанти та неурядові організації отримають електронні запрошення взяти участь у розробці основних положень конкурсу. До його розробки та участі у експертній раді Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр запрошує всіх активних учасників молодіжного громадського життя – слідкуйте за анонсами на mrc.ck.ua.

З наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим. І хай в нашому житті буде по більше чесності та справедливості!

By |2010-12-31T15:34:39+00:00Декабрь 27th, 2010|Молодіжні лідери Черкащини-2010, Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This website uses cookies and third party services. Ok