На, жаль, тема «торгівлі людьми» не втрачає своєї актуальності для України ось уже більше 20 років. Здавалося б, стільки зусиль і ресурсів держава і громадські організації, як українського так і міжнародного рівня, витрачають на попередження та профілактику цього явища, що випадки незаконної експлуатації людей мали б зникнути назавжди. Але картина, яку маємо на сьогодні – залишається незмінною а то й взагалі прогресує.

Що ж слугує причиною потрапляння наших громадян у рабство: наївність; відчай; незнання?…причина та ж: цього не трапиться зі мною або це не моя проблема – я не такий (не така) як інші. Хоча профілактична та інформаційна робота серед найбільш вразливої категорії – молоді, ведеться щодня різними організаціями а результат залишає бажати кращого. А можливо ми обираємо не ті методи? Можливо не той час та місце?

З метою профілактики і в деякій мірі експерименту, черговий захід з профілактики торгівлі людьми, який пройшов у м. Золотоноша для студентів технікуму ветеринарної медицини 25 січня 2011 року. Експеримент полягав у тому, що окрім звичайних здавалося б традиційних методів: роздача інформаційних буклетів, роз’яснення основних понять та особливостей; наведення статистичних прикладів та історій з життя; показ тематичного відео ролику, організатори заходу звернулися до аудиторії із проханням допомогти спільними зусиллями боротися із проблемою «білого рабства». Під час  семінару було оголошено всю контактну інформацію міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда — Україна» (що, до речі, люб’язно надав матеріали для проведення вищезгаданого заходу). Який на сьогоднішній день являється одним із найбільш дієвим на теренах України у цій сфері. Вслід за контактами: номерами «гарячих ліній» та сайтами де можна повідомити інформацію яка пов’язана із торгівлею людьми чи дитячою порнографією, або ж отримати он-лайн консультацію, послідувало прохання до студентів. «Якщо ви знаєте щось про ситуацію пов’язану із незаконним працевлаштуванням, навчанням за кордоном – повідомте про це відповідним структурам та організаціям; якщо ви маєте друзів чи родичів, які збираються за кордон або вже там перебувають – повідомте їм те, що почули на семінарі…не з метою змінити їхнє рішення чи налякати, а з ціллю попередити та вберегти від небезпеки». «Взявши на себе відповідальність вчасно зупинити злочин – ви допоможете врятувати життя та долі сотень а то й тисяч людей»: — такими були завершальні слова Світлани Собової – національного волонтера ВООН (проекту ПРООН «Соціальна інтеграція та розвиток громадянської відповідальності молоді в Україні»), яка була однією із співведучих заходу. Окрім неї семінар проводили – Оксана Черв’якова – відділ у справах сім’ї та молоді м. Золотоноша та Ванесса Марі Рой – волонтерка Корпусу миру в Україні.

Одним із співорганізаторам семінару був і Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *