Запитайте в учнів: Як Русь Україною стала

//Запитайте в учнів: Як Русь Україною стала

Запитайте в учнів: Як Русь Україною стала

День соборності України — свято, яке офіційно відначається 22 січня з 1999 року, але, на жаль, зовсім не багато людей знають про нього. Що це за день? Які історичні події стали підгрунтям для його винекнення?

Саме цим питанням був присвячений захід з нагоди відзначення Дня соборності України, який відбувся 21 січня 2011 року о 15.00 в приміщенні Черкаського обласного краєзнавчого музею.

Це захід, який організований Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації та у партнерстві з КП «Черкасиоблкіно» та ГО «Конгрес молодих вчених Черкащини», мав на меті ознайомити молодь із історією України, та прищепити почуття гордості за свою Батьківщину.

Під час заходу відбувся показ документального фільму «Як Русь Україною стала» в якому автор – Заслужений журналіст України —  Василь Глинчак робить спроби простежити історичний процес «перетворення» Русі в Україну. Розібратися в тому, що стало передумовою для відзначення Дня соборності України, допоміг, через невеликий екскурс в історію, науковець, громадський діяч, викладач Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Лавріненко Назар Петрович.

Учасниками заходу стали 230 учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Черкаси.

Тож сподіваємося, що учасники заходу не дарма витратили годину свого часу і все ж таки винесли кожен для себе дещицю рідної історії, і якщо їх колись запитають: що ж то за День соборності? чи – як Русь Україною стала? – вони знатимуть, що відповідати…

By |2011-02-07T21:49:18+00:00Январь 19th, 2011|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment