Сергій Слинько

У Міжнародний день спонтанного прояву доброти черкащани мали змогу задуматись наскільки важливо робити на перший погляд елементарні речі: подякувати, посміхнутись, підтримати гарним словом, займатися благодійністю. Для цього було передбачено з десяток дійств по всьому місту – центральні площі міста, торгові центри, і навіть залізодорожній вокзал. Щоб забезпечити спонтанність прояву доброти, організатори до останнього не відкривали суті всіх акцій. Однак до участі у їх організації були підготовлені близько п’ятдесяти осіб, які завчасно заразилися вірусом «доброти».

Офіційно епідемія стартувала о 13.00 на площі біля Черкаського будинку дитячої та юнацької творчості по вул. Смілянській з відкриття скриньки доброти – двометрової яскравої коробки, з якої випустили віруси доброти – кольорові гелеві кульки. При цьому Сергій Слинько (Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр) повідомив, що у кожного з присутніх в серці, в душі є аналогічни ящик доброти, де зберігаються добрі вчинки та бажання і закликав сьогодні відкрити цю скриню, давши волю своїм благим намірам і в подальшому не забувати заглядати до неї її. З цього часу на площі розпочали свою роботу «світлячки доброти» — волонтери обклеєні стікерами з гарними надписами, які ходили і роздавали ці папірці всім охочим. Також роботу розпочали «посланці доброти»: у кожного було по три стрічки: одна зав’язана на руці учасника, іншу він в’яже перехожому, де написано гарні слова, і третю віддає цьому ж перехожому і просить, щоб той написав щось добре та віддав теж незнайомій людині.

Були також і четверо волонтерів зі спеціальними скриньками для збору коштів онкохворому Вані Донику, здоров’ю якого зараз надзвичайно потрібна фінансова підтримка. Кошти волонтери обіцяли публічно передати у прямому ефірі на ТРК «РОСЬ» 21.02.2011. Дарували учасники і безкоштовні обійми, щоправда охочих на площі виявилося не так багато, тому волонтери дарували теплі обійми переважно один одному.

Потім частинна хворих добротою розійшлася містом, а інші поїхали зустрічати поїзда на залізодорожній вокзал. Це було дійсно спонтанне та абсолютно непередбачуване дійство. Волонтери зустрічали черкащан та гостей міста плакатами з написами «Вас вітають Черкаси», «Ласкаво просимо до Черкас». В мегафон та вокзальну рупку лунали заклики творити добрі вчинки, посміхатися, дарувати любов ближнім. Люди на диво весело реагували, в’язали стрічки, отримували картки з добрими побажаннями та вкидали гроші до благодійної скриньки. Коли поїзда від’їздили їм махали руками і вигукували «Щасливої дороги». Паралельно кілька добровольців збирали благодійні кошти у будинку торгівлі, взамін роздаючи «картки доброти».

Цими заходами Епідемія не обмежилася. Оскільки 15 та 16 лютого волонтери Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру відвідали дитячий будинок «Теплий дім» та обласний дитячий онкоцентр. Дарували діткам традиційно гарний настрій, солодкі подарунки, інтерактивні дійства. За це діти були уважними слухачами та активними учасниками театралізованої вистави, долучались до конкурсів, танцювали і навіть співали.

Ще однім проявом доброти вже до братів наших менших були акції в дитячих садочках – погодуй горобчика. В ході акцій сотні діток дізналися, що взимку, а особливо коли скрізь лежить сніг, плахам немає чого їсти і щоб зберегти природу їх варто підкормлювати. Дітки перейнялися голодними птахами і скормили майже мішок крупи.

Практиканти Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру-студенти спеціальності «соціальна робота» ЧНУ ім. Б. Хмельницького обіцяли наступного тижня охопити щей шкільну молодь інтерактивними уроками з доброти.

Поширювачами «епідемії» виступили Черкаське відділення благодійного фонду «Інсайт», Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр, Черкаський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс».

Контактна особа – Сергій Слинько, 36-00-59, 0674731152, 0938633688

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *