Кохання важливе – захистіть його!

//Кохання важливе – захистіть його!

Кохання важливе – захистіть його!

Сергій Слинько

Цей меседж до Дня закоханих поширювала Черкаська молодь. Адже за офіційною статистикою 167 тисяч українців мають ВІЛ, з них 33 тисячі – хворіють на СНІД. І з кожним роком кількість нових випадків ВІЛ-інфекції зростає приблизно на 10%. Окрім цього відбувається суттєве поширення й інших захворювань, що передаються статевим шляхом, Черкаси не є виключенням. Так, протягом 2010 року «від кохання» потерпіло суттєво більше черкащан, ніж 2009-го: виявлено 222 випадки гонореї (рік тому було 180), 3312 випадків трихомоніазу (було 2698), 274 випадки хламідії (було 182).

Для привернення уваги громадян до безпечної сексуальної поведінки 14 лютого 2010 року молоді активісти створили арт-моб: «Кохання важливе – захистіть його!». Спочатку спеціально підготовлені волонтери розмістилися на площі у формі серця, до них доєдналися всі бажаючі, через 30 секунд перестроїлися у форму презервативу і ще 30 секунд знову перебазувалися у серце, ще раз анімація з людей набуває форми презервативу та серця. Потім учасники вільно розійшлися.

В ході акції волонтери розповсюджували інформаційно-просвітницькі матеріали, розроблених проектом USAID «Разом до здоров’я» у співпраці з Міністерством охорони здоров’я та презервативи. Щоб якомога ясніше донести до студентів потребу в захищеному коханні волонтери ходили під парасольками з наліпленими сердечками – мовляв, парасоля нас захищає від дощу, так само й презерватив захищає від ВІЛ/СНІДу, ІПЦШ (інфекцій, що передаються статевим шляхом) та небажаної вагітності. Поруч лікарі Центру планування сім’ї та центру ВІЛ/СНІДУ вели консультації і відповідали на запитання щодо збереження репродуктивного здоров’я.

Загалом завданням акції є формування усвідомленого ставлення молоді до здорового способу життя, до безпечної сексуальної поведінки, зокрема профілактики ІПСШ та ВІЛ і збереження репродуктивного здоров’я за допомогою проведення просвітницької акцій серед студентської молоді.

Такі акції відбувалися в місцях найбільшої концентрації молоді – Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького та Черкаському державному технологічному університеті з 9.50 до 14.50.

Учасником акції змогли стати всі бажаючі:

9.50-12.00 – Черкаський державний технологічний університет — фойє 1 і 2 корпусів + 11.45 – арт-моб на площі знань.

12.30-14-50 – Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького – фойє першого та другого навчальних корпусів + 12.35 – арт-моб на площі біля погруддя Б.Хмельницького.

Організатори: Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр у партнерстві з Центром планування сім’ї, проектом USAID «Разом до здоров’я», Черкаський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс» за сприяння Регіональної неприбуткової громадської організації «Центр соціального партнерства», Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, Черкаського державного технологічного університету, Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф.

By |2011-02-18T21:08:51+00:00Февраль 14th, 2011|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment