11
Квітень

30 тис грн. на працевлаштування Черкаської молоді

Сергій Слинько

Таку суму отримала Черкаська обласна молодіжна громадська організація «Форпост» (керівник – Баранов К.С.) в рамках Форуму молодіжних громадських ініціатив Черкащини на реалізацію проекту «Сприяння працевлаштуванню молоді Черкащини». Автор проекту Сергій Слинько.

Реалізація проекту полягає у активізації діяльності Молодіжного центру праці при ЧОМРЦ шляхом залучення ресурсів, необхідних для проведення тренінгів, інтерактивних дискусій для молоді з питань  працевлаштування, профорієнтації та оптимального вибору професії, організації молодіжних трудових загонів, покриття канцелярських витрат, відряджень, тощо.

Завданнями проекту є:

-забезпечення прав та інтересів молодих громадян на ринку праці;

-сприяння працевлаштуванню, підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації молоді;

-організація зайнятості молоді у позанавчальний час;

-залучення молоді до підприємницької діяльності, створення відповідних умов функціонування та ефективного розвитку молодіжного підприємництва;

-надання молоді послуг, пов’язаних з профорієнтацією та підготовкою до роботи за новою професією;

-вивчення та поширення передового вітчизняного та міжнародного досвіду з питань забезпечення зайнятості та професійної підготовки молоді.

План реалізації проекту

Назва етапу Термін реалізації етапу Опис заходів для здійснення етапу Результати здійснення етапу
Проведення тренінгів успішного працевлаштування для студентів випускних курсів вузів Черкащини та учнів професійно-технічної освіти 1-3 рази щотижня протягом періоду реалізації проекту Тренінги або інтерактивні лекції будуть проведені на базі навчальних закладів для студентської та учнівської молоді, а також при потребі для педагогічних та інших працівників, які зможуть у подальшому працювати з молоддю в цій темі. Участь в одному тренінгу зможе взяти одночасно до 30 осіб. Матеріали включають у себе чотири основних блоки: 

 

 

 

 

В ході реалізації цього етапу молоді випускники навчальних закладів області опанують навики успішного працевлаштування, що в свою чергу призведе до підвищення рівня успішного працевлаштування молоді та убереже їх від правових помилок у працевлаштуванні та подальшій трудовій діяльності
Проведення тренінгів з профорієнтації та оптимального вибору професії для учнів випускних класів шкіл області 1-3 рази щотижня протягом періоду реалізації проекту Тренінги або інтерактивні лекції будуть проведені на базі навчальних закладів для шкільної молоді, а також при потребі для педагогічних та інших працівників, які зможуть у подальшому працювати з молоддю в цій темі. 

Участь в одному тренінгу зможе взяти одночасно до 30 осіб.

Мета – виявлення задатків підлітка й надання йому інформації про оптимальну для його розвитку діяльність та професію; допомогти учасникам тренінгу зустрітися з улюбленою професією, якій вони з радістю зможуть присвятити все своє життя.

Старшокласникам також буде запропонований електронний екземпляр довідника всіх вузів Черкащини та України, напрями підготовки та спеціальностей в них, електронні та телефонні контакти адміністрацій цих ВНЗ.

На цьому етапі в учнів випускних класів шкіл області буде виявлено їх задатки та схильності до певного виду діяльності та буде надана інформація про оптимальну діяльність та професію. Також буде надано допомогу учасникам тренінгу в організації  зустрічі з улюбленою професією, якій вони із радістю зможуть присвятити все своє життя.
Соціальні тренінги, інтерактивні дискусії, групові консультації спрямовані на сприяння у працевлаштуванні молоді Не рідше 1 разу на місяць Організація та проведення соціальних тренінгів, інтерактивних дискусій, групових консультацій спрямованих на сприяння у працевлаштуванні молоді Рівень конкурентоспроможності випускників зросте
Проведення тренінгів з успішного  працевлаштування для кураторів старших курсів вузів Черкащини, інших представників педагогічних колективів за методикою «рівний-рівному» з метою проведення подібних тренінгів кураторами на виховних годинах у своїх групах На замовлення Тренінги або інтерактивні лекції будуть проведені на базі навчальних закладів. Участь в одному тренінгу зможе взяти одночасно до 30 осіб. Матеріали включають у себе чотири основних блоки: 

 

 

 

 

 

Педагоги опанують навики роботи з аудиторією з метою підвищення рівня конкурентоспроможності молоді у працевлаштуванні і ймовірно будуть використовувати у виховній роботі з молоддю 

 

Організація молодіжних трудових загонів Не менше 1 загону в  літній період при наявності ресурсів Організація роботи молодіжного трудового загону, де молоді люди матимуть змогу працювати та інтерактивно з користю проводити свій вільний час в період літніх канікул, відпусток, тощо. Молодь буде задіяна в літній час, з користю для себе та громади, а не отримуватиме та відшліфовуватиме свої шкідливі звички.
Проведення тренінгів з профорієнтації та оптимального вибору професії серед вихованців літніх дитячо-оздоровчих таборів Черкаської області 2-5 рази за місяць протягом періоду реалізації проекту Тренінги або інтерактивні лекції будуть проведені для вихованців літніх дитячо-оздоровчих таборів Черкаської області, а також при потребі для педагогічних та інших працівників, які зможуть у подальшому працювати з молоддю в сфері профорієнтації та оптимального вибору професії. 

Старшокласникам також буде запропонований електронний екземпляр довідника всіх ВНЗ Черкащини та України, напрями спеціальностей та підготовки в них, електронні та телефонні контакти адміністрацій.

На цьому етапі в підлітків буде виявлено їх задатки, схильності до певного виду діяльності. Цільовій аудиторії буде надано інформацію про оптимальну діяльність та професію. Крім того, молодь учасники тренінгу отримають можливість зустрітися з представниками улюбленої професії, якій вони з радістю зможуть присвятити все своє життя.

 

В ході реалізації проекту молоді випускники навчальних закладів області опанують навики успішного працевлаштування, що в сою чергу призведе до підвищення рівня успішного працевлаштування молоді та збереже їх від правових помилок під час вибору професії та подальшій трудовій діяльності. Отримані вміння та навики молоді люди зможуть використовувати протягом всього свого трудового шляху знаходячи найоптимальніше місце праці.

Шкільній молоді Че6ркаської області буде надана інформація про оптимальну для їх розвитку діяльність та професію, якій вони із радістю зможуть присвятити все своє життя. Результатом реалізації проекту стане збільшення рівня мотивації учнів до навчання та працевлаштування після закінчення навчання, а також значно зменшиться кількість правового нігілізму та порушень при реалізації права на працю.

Педагоги опанують навики роботи з молодою аудиторією по підвищенню рівня конкурентоспроможності молоді, успішного працевлаштування і зможуть використовувати отримані знання та матеріали у виховній роботі. У літніх дитячих таборах серед підлітків буде виявлено їх задатки, схильності до певного виду діяльності та надана їм інформації про оптимально корисну діяльність та професію.

В літній період молодь буде залучена, з користю для себе, до роботи в молодіжних трудових загонах, а не гаятиме час, розвиваючи шкідливі звички.

Віримо, що проект стане цікавим та корисним для молоді.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *