Студенти ЧНУ мають більші шанси у працевлаштуванні

/, Черкаський обласний молодіжний центр праці/Студенти ЧНУ мають більші шанси у працевлаштуванні

Студенти ЧНУ мають більші шанси у працевлаштуванні

Сергій Слинько

Факультет за факультетом, спеціальність за спеціальністю, група за групою, місяць за місяцем студенти випускних курсів Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького знайомилися з можливостями свого працевлаштування. Це був живий діалог між молодими випускниками та керівником Черкаського обласного молодіжного центру праці – Сергієм Слиньком. Спочатку велося обговорення та ранжування можливих шляхів пошуку роботи, згодом ефективного написання резюме. Щодо резюме більше всього вразило, що процентів 30 аудиторії його вже писали.  Разом з цим згадати, що там писалося вдавалося не всім. Зазвичай велася палка дискусія чи клеїти фото на резюме, чи писати практику в досвід роботи, чи зазначати домашню адресу і чи варто взагалі писати щиру правду презентуючи себе на папері. На всі ці питання студенти переважно самі находили відповіді, лише інколи доводилося аргументовувати «досвідчену» точку зору.

Після складання резюме учасники розглядали можливі варіанти телефонної розмови з роботодавцем та запрошення на співбесіду, щодо якої, доречі було найбільше запитань: в якому одязі приходити?, що з собою мати?, які можуть бути стрес-питання (це визначення узагальнили студенти-психологи)?, що робити коли невпевнений в надійності роботодавця?.. На останньому питанні зупинялися більш детально, враховуючи, що ринок фактичних безробітних надзвичайно великий, порівняно з кількістю гарних пропозицій роботи. І роботодавці вдаються до різних «приколів». Мовляв, на місяць беремо Вас на стажування, правда не уточняють на безплатне і без подальших гарантій. Поряд з цим дуже мало спудеїв знають про передбачений КЗП випробний термін з оплатою праці, труд. книжкою та гарантіями.

Новиною для учасників також став трудовий договір, який в українському варіанті може мати дві форми – звичну трудову та часто вигідну роботодавцям – цивільно-правову. Після фахових роз’яснень від молодіжного центру праці тепер більшість майбутніх пошукачів роботи зможе легко відрізнити ці дві форми, розуміючи можливі переваги кожної з них та свідомо укладати ту чи іншу угоду.

Про лікарняні та відпустки учасникам «гудіти» в залі не доводилося, бо досвіду в цій темі 99% не має, тому більше слухали тренера, запитували, самі шукали відповіді та отримували їх від експерта.

Ініціативу в проведенні цих зустрічей та їх організацію взяв на себе профком університету, якому особисто виловлюю велику подяку. Їм вдалося не лише організувати студентську публіку, а ще й дуже теплу атмосферу в аудиторії на початку зустрічей, представляючи гостя, та вдале, з розумінням, підлаштування лекцій під мій робочий графік.

Подяки студентів в кінці кожної зустрічі, були гарним стимулом моєї діяльності. Але кращою подякою за пророблену роботу стане, вірю, практичне застосування отриманих навиків та знань випускників не лише на перше робоче місце, а й маневрування цього працівника по кар’єрних сходинках. Можливо й в інших, більш кращих, організаціях та установах.

 

About the Author:

Leave A Comment