Близько 5 тис. Черкащан підтримали акцію проти СНІДу

Home/Новини/Близько 5 тис. Черкащан підтримали акцію проти СНІДу

Близько 5 тис. Черкащан підтримали акцію проти СНІДу

Сергій Слинько

Така велика увага до проблеми ВІЛ-інфекцій в місті не випадкова. Адже у 2010 р. в Черкаській області було зареєстровано 173 випадки СНІДу, показник захворюваності на СНІД становив 13,5 на 100 тис. населення (12,8 по Україні) і в порівнянні з попереднім роком, збільшився на 35,2%. За роки епідемії в Черкаській області від СНІДу померли 502 молодих черкащан. На думку організаторів основною причиною такої великої кількості смертей є ігнорування державою проблеми ВІЛ/СНІДу та недостатнє фінансування закупівлі ліків для ВІЛ-позитивних людей. Так за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я із 92 000 людей, які потребують лікування на сьогодні, лише 22 000 його отримують. Інші ж 70 000 українців, яким гостро необхідне лікування – не отримують його через відсутність фінансування держави.

Цьогорічну акцію організували неурядові організації області у партнерстві з місцевою владою під символічною назвою «Черкаси за здоров’я та красу». Вона мала за мету пропаганду та формування здорового способу життя, свідомого ставлення молоді до збереження здоров’я, боротьби зі шкідливими звичками та профілактики ВІЛ-інфекції.

Серед заходів наймасовішими був легкоатлетичний пробіг (дорослі – 6 км, діти – міні-естафета 7х200 м, спортсмени з обмеженими можливостями – 1,5 км). В ньому взяли участь не лише професійні спортсмени, а й початківці і просто любителі з України та близького зарубіжжя.

В цей час 20 волонтерів Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру інформували городян про проблематику ВІЛ/СНІДу. Зі всіма охочими вони проводили бесіду, де інформували не лише про буцімто відомі всім шляхи передачі ВІЛ-інфекцій, а й про сумну статистику.

– в основному цікавилася жіноча аудиторія – дивується волонтер Людмила Шпильова. Наші бесіди тривали 2-3 хв., найдовше 8-10 хв. Більшість шокувала статистика. Впливала інформація, що це стосується кожного а не лише наркозалежних.

В основному Черкащани активно комунікували, були й такі, що самі підходили та розпитували. Ми пропонували пройти консультацію з лікарями Центру планування сім’ї та безкоштовно протестуватися на ВІЛ — пояснює волонтер Надія Костенко.

Також добровольці знайомили з можливістю безкоштовного та анонімного тестування на ВІЛ прямо в долині троянд. Експрекс-тестування проводила ГО «Від серця до серця» у спеціалізованому наметі. Там розмішувалися фахові лікарі, які допомагали клієнту свідомо та з розумінням віднестися до результатів тесту. Представник організації Олександр поінформував,що провірити свій статус виявили бажання 45 людей:

-Ми провели 35 мультитестів на ВІЛ, гепатити С и сифіліс та 10 тестів на СНІД. Кілька з них мали позитивний результат. Цих людей ми направили на подальшу діагностику. Якщо результати підтвердяться, то їм необхідно буде більш ретельно слідкувати за власним здоров’ям та можливо лікуватися.

 

Імена померлих від СНІДу Черкащани увіковічнили квілтом — багатометровим меморіальним паном зі символічними спогадами про тих Черкащан, кого забрала епідемія ВІЛ/СНІДу з нашого життя. За задумом організатрів квілт – символ скорботи та великої трагедії наслідків епідемії, яка забрала життя Черкащан.

— Багатокольорова мозаїка Квілту краще будь-яких слів показує, що СНІД може торкнутись кожного, в незалежності від віку, статі, національності та способу життя -– роз’яснює Олена з Черкаського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».- Я зробила частину квілту в пам’ять про Володимира, який помер на початку 2004 року і недожив буквально кілька місяців до того, як в Україну офіційно попала антивірусна терапія. Інший лоскуток квілту нагадує про Таню, яка, померла в 4 місяці. ЇЇ життя розлетілося на кусочки-запізно діагностували СНІД. Вражає також історія Лєни, яка пішла з життя менше місця тому, залишивши півсторічну доньку. Причина – халатне відношення до свого здоров’я. Необхідно самому турбуватися про себе. Інколи ВІЛ-позитивні розчаровуються і думають, що це все. А потрібно продовжувати жити, боротися з наркотиками, якщо людина має таку залежність. Багато думають, що жити з ВІЛ – це кінець. А насправді це продовження. Це не точка в житі це велика кома, коли цінуєш кожну хвилину життя, посмішки дітей, своїх батьків, друзів, стараєшся більше зробити добрих вчинків. Все життя в наших руках.

 

Організатори наголошують, якщо людина приймає ліки, ризик інфікування нею іншої людини ВІЛ/СНІДом майже дорівнює нулю. Саме тому одним із найефективніших заходів зупинення епідемії є 100% забезпечення лікарськими засобами хворих ВІЛ-позитивних людей.

«Проблема забезпечення ліками високоактивної антиретровірусної терапії є проблема національного рівня. Для мене, як для людини, що живе з ВІЛ, більш важливим є питання щодо збільшення фінансування на лікування та обстеження опортуністичних та супутніх захворювань за рахунок місцевих бюджетів. Це та проблема, яку ми спроможні вирішити на місцевому рівні. Враховуючи, що фінансування з держбюджету має тенденцію до зниження, а статистичні дані по епідемії ВІЛ/СНІДу – зростають, місцеві органи влади зобов’язані переглянути пріоритетність використання коштів з місцевих бюджетів і збільшити фінансування на заходи щодо протидії епідемії. Якщо ми не будемо цього робити, то нас чекає вимирання, як нації», — прокоментував ситуацію Дмитро Андрійченко, регіональний представник ВБО «ВМ ЛЖВ» в Черкаській області.

 

Організаторами заходів до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу стали: Черкаське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» разом зі спортивним клубом «Тарас Бульба», за підтримки Черкаської обласної адміністрації, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА, мерії Черкас, Черкаського МЦСССДМ, БФ «ІНСАЙТ», ЧБО «Від серця до серця», КМГО «Молода Черкащина», Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру, студентів ЧНУ ім. Б.Хмельницького, МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні, ГО Фотоклуб «Дзеркало», БФ «Неозой», ГО «Позитивне життя», Центром планування сім’ї, проект USAID «Разом до здоров’я» та РНГО «Центр соціального партнерства».

 

By |Май 20th, 2011|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment