Сергій Слинько

У 2010 р. в Черкаській області було зареєстровано 173 випадки СНІДу, показник захворюваності на СНІД становив 13,5 на 100 тис. населення (12,8 по Україні) і в порівнянні з попереднім роком, збільшився на 35,2%. Всього за роки епідемії в Черкаській області від СНІДу померли 502 молодих черкащан.

На передодні Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, в прес-центрі Черкаської облдержадміністрації в формі прес-конференції оприлюднять проміжні звіти місцевої влади та неурядових організацій щодо подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Черкаській області. Також відбудеться презентація запланованих заходів до акції «Черкаси за здоров’я та красу», що буде проходити в Долині троянд 15 травня 2011 року.

Зокрема, буде презентована частина «квілту» — багатометрового меморіального пано зі символічними спогадами про тих Черкащан, кого забрала епідемія ВІЛ/СНІДу з нашого життя. Повна його версія близько 25 кв.м. відкриється в рамках заходів 15 квітня у долині троянд. Інша частина полотнища стане елементом Всеукраїнського квілту (300 м.кв.) у Києві на Михайлівській площі. Квілт – символ скорботи та великої трагедії наслідків епідемії, яка забрала життя майже 21 000 українців. Багатокольорова мозаїка Квілту краще будь-яких слів показує, що СНІД може торкнутись кожного, в незалежності від віку, статі, національності та способу життя.

Такою акцією Черкаси приєднаються до Міжнародного руху «Імена», який зародився ще у 1987 році в США та на сьогодні нараховує меморіал з 82 тисяч імен. Тоді активіст Клів Джонс для того, щоб виразити біль втрати, зшив полотно (квілт) в пам’ять про друга, який помер від СНІДу. Його скорбота була настільки великою, що він щодня вкривався цією ковдрою, яка нагадувала йому про близьку йому людину, яка так начебто була поряд. Сьогодні цей рух поширився по всьому світу. Міжнародний СНІД-меморіал «КВІЛТ» став головним символом руху «Імена». Він нараховує 5 683 секції пам’ятних полотен, на яких можна побачити 82 тисячі імен людей, які померли від СНІДу.

Організаторами заходів до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу стали: Черкаське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» разом зі спортивним клубом «Тарас Бульба», за підтримки Черкаської обласної адміністрації, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА, мерії Черкас, Черкаського МЦСССДМ, БФ «ІНСАЙТ», ЧБО «Від серця до серця», КМГО «Молода Черкащина», Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру, студентів ЧНУ ім. Б.Хмельницького, МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні, ГО Фотоклуб «Дзеркало», БФ «Неозой», ГО «Позитивне життя», Центром планування сім’ї, проект USAID «Разом до здоров’я» та РНГО «Центр соціального партнерства».

Контактна особа: Андрійченко Дмитро, (0472) 32 14 42; (098) 548 99 31; e-mail: dimon32@ukr.net.

 

Додаткова інформація:

За останніми даними UNAIDS, Україна посідає перше місце в Європі та Центральній Азії за темпами поширення ВІЛ-інфекції. На Росію та Україну припадає 90% всіх нових випадків інфікування. За оціночними даними зараз в Україні близько 360 тисяч наших співгромадян живуть з ВІЛ. За шість місяців 2010 року смертність від захворювань, зумовлених СНІДом, збільшилася на 29,6% (за оцінками МОЗ, ВООЗ, UNAIDS в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р.).

«Щодня СНІД забирає життя восьми українців. Найстрашніше те, що ми втрачаємо молоде покоління – майбутнє нашої держави; адже більшість людей, чиї життя забирає СНІД – це молоді люди віком 25-49 років», — говорить Лілія Підкопаєва, олімпійська чемпіонка, Посол Доброї Волі в Україні з питань ВІЛ/СНІДу.

Основною причиною такої великої кількості смертей є ігнорування державою проблеми ВІЛ/СНІДу та недостатнє фінансування закупівлі ліків для ВІЛ-позитивних людей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я із 92 000 людей, які потребують лікування на сьогодні, лише 22 000 його отримують. Інші ж 70 000 українців, яким гостро необхідне лікування – не отримують його через відсутність фінансування держави.

«Сьогодні існує безліч міфів про високу вартість лікування ВІЛ/СНІДу та його раціональність. Мало хто знає, що мінімальний курс АРВ-терапії в Україні коштує $234 на рік, що дорівнює 1872 грн., або 5 грн. 13 коп. на день,  — говорить Володимир Жовтяк, Голова Координаційної Ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ\СНІД». — Забезпечення всіх ВІЛ-позитивних людей АРВ-терапією – обов’язок держави, закріплений Законом України, який на сьогодні не виконується. Наслідки цього ми зможемо побачити на Михайлівській площі в м. Київ та інших містах України – це десятки тисяч наших друзів та близьких, які заплатили власним життям за бездіяльність держави. ВІЛ-позитивні люди і надалі помиратимуть, якщо держава не знайде 5 гривень 13 копійок на лікування кожного з них».

Хочемо нагадати, якщо людина приймає ліки, ризик інфікування нею іншої людини ВІЛ/СНІДом майже дорівнює нулю. Саме тому одним із найефективніших заходів зупинення епідемії є 100% забезпечення лікарськими засобами хворих ВІЛ-позитивних людей.

 

3 Комментария к “Черкаси за здоров’я та красу”

 • Підскажіть будь-ласка де в Черкасах анонімно можна здать а налізи на СНІД.І скільки він буде коштувать?

 • Світлана, добрий день!
  Аналізи на ВІЛ в м. Черкаси можно здати в Черкаському обласному центрі з профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, котрий знаходиться за адресою: вул. Н-Левицького, 22 (м-н «Хімселище», біля тролейбусного парку), довідку можна отримати за телефоном: (0472) 64 92 39.
  Також можна спробувати в поліклініці за місцем проживання. Звертатися до кабінетів «Довіра» або кабінетів інфекційних захворювань. Як варіант, дільничий лікарь повинен допомогти Вам здати аналізи на ВІЛ.
  За законом України, аналізи безкоштовні, є можливість здати анонімно, інформація є конфедіційною і розголосу не підлягає.
  Ви можете вибрати варіант швідкого тестування. Попередній результат (вірогідність 99, 8 %) Ви отримаете через 15-20 хвилин. Маєте право, як вказувати свої особисті дані так і здат анонімно.
  Експрес-тестуваня проводить ряд неурядових громадських організацій але вони мають певну орієнтацію на категорію найбільш уразливих до ВІЛ верств населення (споживачі ін’єкціних наркотиків, жінки комерціного сексу та інш.)

 • скажите пожалуйста! какой график роботы?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *