Сергій Слинько

Єдина в Україні кімната, де студенти зможуть, при необхідності, тимчасово залишати своїх дітей, відкрилася напередодні Дня захисту дітей у приміщенні Черкаського факультету Київського національного університету культури та мистецтв.

Така ідея виникла у викладачки цього факультету Юлії Гончар – голови Черкаського обласного осередку Всеукраїнської асоціації жінок «Славія».

«Працюючи в університеті, помітила що молоді батьки, переважно студентки, після народження дитини, продовжують навчання з великими труднощами. Іноді, особливо під час сесії, коли час для здачі іспиту чи заліку є чітко визначеним і обмеженим, вони вимушені приходити з малятами, яких не мають із ким залишити. І ймовірно, навіть заходячи до аудиторії, всі думки молодої мами залишаються із дитиною, яка залишилася із сторонньою людиною під дверима. Звичайно, і професійна, і батьківська реалізації є дуже важливими. І молоді люди не повинні йти на жертви, обираючи щось одне. Тому я думаю, що навчальні заклади можуть допомогти, облаштувавши власними силами дитячі куточки чи кімнати тимчасового перебування дітей».

Декан факультету Надія Горбатова підтримала ідею, згадуючи як їй було складно поєднувати роботу з грудною дитиною.

Після народження дитини, я не хотіла лишати місце роботи, тому першою розпочала використовувати цю кімнату для догляду за дитиною. І зараз коли 10% студенток стаціонару та 70% заочників мають маленьких діток ми прийняли рішення передати її для тимчасового користування молодих батьків. Ми зорганізували на факультеті збір іграшок, книг для дитячої кімнати. Ініціювали створення волонтерської групи серед студентів і студенток, які забезпечуватимуть безперебійну роботу дитячої кімнати».

До того приміщення використовувалося як навчальна лабораторія для студентів готельної справи, тому тут були меблі, кухня, санвузол та душова кабінка. Достатньо було лиш наповнити кімнату іграшками і вона стала готовою до прийому дітей. Іграшки сюди зносили не лише студенти та викладачі. Також долучилися представниці Черкаського жіночого центру в рамках програми «Коли ми разом — ми це можемо». ЇЇ учасницями є літні жінки, які об’єдналися, щоб бути корисними громаді. Дізнавшись про відкриття дитячої кімнати, вони зібрали і передали для її облаштування цілі пакунки іграшок і обіцяли майбутню підтримку. Допомогу та підтримку у відкритті кімнати надав і Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр, який і надалі теж готовий до співпраці.

Мама-студенка Березовська Альона, одна з перших відвідувачок дитячої кімнати, сприйняла цю ідею з захопленням: «Коли я народила дитину на третьому курсі, то я просто не знала, що робити, якщо у батьків не виходило допомогти з малечею. Брала донечку з собою в університет, залишала з одногрупницями у коридорі, в деканаті – це було дуже складно. Тому я дуже рада, появі цієї кімнати».

У планах організаторів на літо – підготовка відповідальних волонтерів для роботи в дитячій кімнаті.

Організатори: Черкаський обласний осередок Всеукраїнської асоціації жінок «Славія», Черкаський факультет Київського національного університету культури і мистецтв, Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр,Черкаський жіночий центр.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *