28-29 вересня відбулася перша поїздка команди волонтерів, які були підготовлені на базі молодіжного ресурсного центру в

рамках проекту «Волонтерський еко-автобус «Схилами Дніпра». Проект реалізується РНГО «Центр соціального партнерства» (м. Черкаси) за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні Цього разу волонтери відвідали село Бобриця Канівського району і провели заняття з екологічної просвіти для учнів усіх класів школи.

Під час занять волонтери працювали в парах, згідно раніше розроблених планів уроків із врахуванням вікових особливостей. Єдиним для всіх залишався алгоритм уроку: презентація проекту, теоретичний матеріал про унікальність води, проблеми забруднення водних ресурсів, які існують сьогодні та конкретні варіанти їх вирішення, а саме ті кроки чи дії, які під силу виконати самим учням. Всі ігри, вправи та форми роботи були розроблені самими волонтерами під керівництвом тренерів та менеджера проекту. Також учні школи мали можливість у післяурочний час відвідати спеціально підготовлений кіносеанс і переглянути фільм «Пригоди краплини води». Метою даного показу стало підвищити рівень знань дітей про фізичні та хімічні властивості води та спонукати їх до бережливого ставлення до води як одного із найважливіших природних ресурсів для людства.

Під час заннять акцентовано увагу на проблемі забруднення водних ресурсів, зокрема р. Дніпро, яка протікає через село Бобрицю. 60 % із учасників заходу сказали, що проблема забруднення берегів р. Дніпро у їхньому селі є актуальною і вони особисто готові активно діяти, щоб її подолати.

Так, як більшість волонтерів є теперішніми і колишніми студентами Інституту природничих наук Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, то вони мали нагоду поспілкуватися із потенційними абітурієнтами їхнього ВУЗу і більше розповісти про свій інститут та його спеціальності для учнів старших класів.

Кілька уроків із привітальним словом відвідав представник донорської організації Фонду Сприяння розвитку демократії посольства США  Сергій Решетов, який звертався до дітей із закликом долучатися до процесу збереження природи та бути активними у своїх громадах.

Що до самих волонтерів, то вони всі без виключення були задоволені проробленою роботою і навіть в кінці дня, втомлені але щасливі, лежачи у спальних мішках посеред шкільного спортзалу, продовжували ділитися враженнями та планувати наступну поїздку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *