Міжнародний фестиваль документального кіно стартує на Черкащині

Home/Новини/Міжнародний фестиваль документального кіно стартує на Черкащині

Міжнародний фестиваль документального кіно стартує на Черкащині

Найкращі документальні фільми з усього світу переглянуть мешканці більш ніж 120 міст, містечок та селищ України. На Черкащині 8-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA фінішує 29 листопада у м. Золотоноша (14.00 — кінотеатр «Мир») та 10-11 грудня у м. Черкаси (14.00 — обласний краєзнавчий музей).

До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці     8-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а також фільми-призери найвідоміших міжнародних фестивалів документального кіно.

23 листопада о 12.00 в експертному клубі CherkassyNews.TV (Черкаси, бульвар Шевченка, 249, офіс 308. ) відбудеться прес-конференція за участі організаторів та представників партнерських організацій.

Метою фестивалю є пробудити в українців розуміння людської гідності як найвищої цінності. На Docudays UA  глядачі мають унікальну можливість побачити найкращі документальні  фільми України, держав Європи, Азії та Америки на тему прав людини. На справжніх життєвих прикладах фестиваль розповідає про брутальні порушення  прав людини, а також про те, як можна змінити ситуацію.

Новинки сезону:

  • Спеціальна пропозиція для гурманів креативної документалістики: ретроспектива документальних фільмів всесвітньовідомого режисера Луї Маля (Франція) та добірка стрічок «Нове кіно Балтії».
  • Найкращі зразки сучасного документального кіно Польщі «Мистецтво документу», представлені в рамках культурної програми головування Польщі у Раді Європейського Союзу.
  • «Герої нашого часу»: відеоісторії звичайних українців, які щодня своїми зусиллями намагаються змінити реальність, що їх оточує. Кожен «герой» має свою історію, кожен із них доводить – усе можливо, якщо докласти зусиль та не ламатися під тиском обставин, не дозволити системі загнати себе у глухий кут. Відеоролики створені за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у рамках реалізації ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення». В обговоренні роликів із глядачами візьмуть участь герої історій успіху та керівники Центрів правової інформації та консультації, створених за підтримки Фонду «Відродження».

Права дитини традиційно – особливий фокус Мандрівного фестивалю Docudays UA.

Майже в усьому світі ця тематика не залишає байдужими найкращих кінодокументалістів. Цього року програму присвячено 20-річчю ратифікації Україною Конвенції ООН про права дитини. Ця ініціатива кінофестивалю Docudays UA здійснюється у співпраці з представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Серед спеціальних програм фестивалю в регіонах:

  • Документальне кіно проти несправедливості: як убезпечитися від протиправних дій міліції?
  • Добірка фільмів про біженців та мігрантів, присвячена 60-річчю створення Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Докладніше із програмою регіональних переглядів можна дізнатися на офіційному веб-сайті фестивалю www.docudays.org.ua у розділі «Мандрівний фестиваль».

Docudays UA – некомерційний фестиваль, який доступний щонайширшому загалу. Цього року Мандрівний фестиваль Docudays UA відвідає щонайменше 153 000 глядачів у 123 містах та містечках України (за показниками 2010 року), 70% із них – молодь.

Організаторами фестивалю на Черкащині є РНГО «Центр соціального партнерства» у співпраці із МГО «Центр розвитку молоді» (м. Золотоноша), Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром та Черкаським обласним краєзнавчим музеєм.

Контактна особа – Світлана Собова: 56-41-55, 096 8710835, e-mail: sobova@ukr.net.

Довідка

Мандрівний фестиваль є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Після показів у Києві, які цього року відбувалися з 25 до 31 березня, Docudays UA вирушає у подорож Україною.

Покази фестивальних фільмів відбуваються у кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках тощо. Ефект від перегляду фільмів підсилюється зустрічами з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями, тематичними дискусіями, обговореннями, диспутами в молодіжних аудиторіях. Цього року, зокрема, під час фестивалю фахівці Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в органах міліції проведуть у різних містах майстер-класи для молоді «Як убезпечитися від протиправних дій міліції».

Мандрівний фестиваль Docudays UA 2011 року відбувається за підтримки:

Національного фонду підтримки демократії (США),

Фонду сприяння демократії Посольства США,

Міжнародного фонду «Відродження»,

Movies that Matter,

Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF.

Партнери:

Державне агентство України з питань кіно,

Польський Інститут у Києві,

Dragon Forum,

Французький інститут в Україні,

Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права

людини».

Організатори фестивалю Docudays UA:

Українська Гельсінська Спілка з прав людини,

Херсонська міська Асоціація журналістів «Південь»,

Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я,

Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв.

By |Ноябрь 14th, 2011|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment