Подія, що відбулася в м. Умань минулого тижня, не залишила байдужими населення області.

Наразі молодь активно обговорює проведення в області II Форуму молодіжних ініціатив і проектів, що відбувся на базі Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини під патронатом голови облдержадміністрації Сергія Тулуба, за підтримки Партії регіонів. Організаторами відповідного заходу було управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю з начальником управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Вадимом Березою щодо проведення в області II форуму молодіжних ініціатив і проектів.

Вадиме Олексійовичу, розкажіть, будь ласка, як власне виникла ідея проведення такого заходу в області?

Молодь – це майбутнє нашої держави, її рушійна сила. Україна має освічену й обдаровану молодь і, зокрема, на Черкащині для реалізації талановитих і підприємливих людей ми вирішили створити такий захід, який би дав поштовх, заохочення її до наукової, культурної, соціально-орієнтованої та підприємницької діяльності, так би мовити сприяти реалізації їхніх ініціатив. Обласна влада на чолі з губернатором Сергієм Тулубом підтримала цю ініціативу й всіляко сприяла її реалізації.

Як відомо в цьому році проведено вже два форуми молодіжних ініціатив і проектів. Які Ваші особисті враження від форуму? Чи має він конкретні результати?

Як і перший, другий обласний форум молодіжних ініціатив і проектів, що пройшов під патронатом голови облдержадміністрації дав змогу посилити мотивацію активності та креативності молоді, а також надію на подальшу перспективну розробку й реалізацію молодіжних програм на Черкащині. На перший Форум наше управління отримало 60 заявок від молоді на участь у цьому заході. А вже на другий – було подано більше 80 заявок від молодіжних та громадських організацій області, з них 22 учасників стали фіналістами і тільки 12 – переможцями у чотирьох номінаціях: «Соціальна сфера», «Наука», «Підприємництво» та «Культура». Кожна номінація має по три призові місця.

Читачам, що не мали змоги побувати на проведенні II Форуму, буде цікаво дізнатися хто із учасників посів призові місця. Вадиме Олексійовичу, розкажіть, будь ласка, детальніше про переможців та їх проекти.

— У номінації «Соціальна сфера» перше місце виборола Мошнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів із проектом «Здорові діти – здорова нація».

Друге місце посіла черкащанка Аліна Кордюк зі своїм проектом «Утвердження принципів гендерної рівності на Черкащині», який передбачає проведення ефективної освітньо-інформаційної діяльності на теренах Черкащини щодо утвердження принципів гендерної рівності, усуненні стереотипів та протидії гендерного насильства.

Нагороду за третє місце отримала Дитячо-юнацька телевізійна студія «Кадр» при комунальному підприємстві «Телекомпанія Умань», проект «ЗНАЙ.ДУМАЙ.ДІЙ!» – соціальна рекламна кампанія». Ним передбачено створення 10 роликів телевізійної соціальної реклами на актуальні молодіжні теми.

У номінації «Підприємництво» перше місце зайняв черкащанин Олександр Литвиненко зі своїм проектом «Створення молодіжного Інтернет ресурсу «П.У.Н.К.Т.». Його мета – створення Інтернет ЗМІ, яке на професійній основі максимально повно висвітлюватиме молодіжні ініціативи Черкащини та всі події, що стосуються і цікавлять молодь. Я переконаний, що такий ресурс є неабиякою можливістю для стажування та набуття професійних навичок студентів-журналістів.

Друге місце у номінації «Підприємництво» посів Олександр Бондаренко з м. Черкаси із проектом «Спортивна школа «Богдан», який передбачає заснування спортивної школи в структурі Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, з метою задоволення потреб молоді в освітньо-тренувальних послугах та підготовки учнів-спортсменів до їх вступу на навчання у вищезгаданий університет. Проектом також передбачено відкриття мережі міні спортивних магазинів «Богдан» у м. Черкаси.

І третьою переможницею номінації «Підприємництво» стала теж черкащанка Марина Демченко. ЇЇ проект «Платформа МОБІ (мій особистий бізнес інструктор)» пропонує ввести в дію курс «Заснування власного бізнесу» у секторі малого та середнього підприємництва. Головна мета «МОБІ» – втілювати бізнес-ідеї у життя, готувати і випускати успішні підприємства, що є фінансово життєздатними й автономними.

Черкаська міська громадська організація «Вільний простір» на чолі з головою Олександрою Пісковою зайняла перше місце у номінації «Наука». Проект організації «Муніципальний фандрейзинг – залучення позабюджетних коштів для реалізації програм місцевого розвитку».

Цікаво, що у рамках проекту планується підготувати та видати довідник «Муніципальний фандрейзинг», який буде розповсюджено серед молодих лідерів, представників органів влади різного рівня. Основна мета довідника – надати розуміння що таке «проект»; викласти правила написання проектів, а в другій частині надати розширену інформацію про «донорів» України, які фінансують не тільки діяльність громадських організацій, а й бюджетних установ.

Друге місце номінації «Наука» вибороли Науково-практичне товариство Кам’янського еколого-економічного ліцею «Камелія» Кам’янської районної ради та його керівник Володимир Єрмоленко з проектом «Розробка науково-методичних основ та формування єдиної інформаційної бази даних у системі інженерно-технічного забезпечення АПК на регіональному рівні». Основною метою його є створення інформаційно-маркетингового центра для інженерно-технічного і науково-практичного забезпечення АПК на регіональному рівні.

Третє місце номінації «Наука» отримала черкащанка Людмила Скрипник, проект – «Розробка бренду «Черкащина туристична та розрахунок економічного ефекту від його впровадження». Він спрямований на формування позитивного іміджу Черкащини в світовому інформаційному просторі, покращення інвестиційної привабливості регіону.

У номінації «Культура» перше місце зайняв Сергій Халахур із с. Коржова Уманського району із проектом «Реконструкція та розбудова Коржівського водяного млина – пам’ятки індустріальної спадщини». Його запровадження передбачає здійснення реставраційних, культурно-просвітницьких та рекламних заходів, націлених на відродження та збереження Коржівського млина, як національної індустріальної пам’ятки млинарства.

Друге місце номінації «Культура» посіла Катерина Лимар з проектом «Розробка та популяризація нових туристичних маршрутів Черкащини», який дозволить зробити важливий крок у розвитку такої перспективної галузі в області, як туризм.

Третє місце цієї номінації посіла Ольга Галушка з проектом «Регіональний етно-екологічний фестиваль «Яровій» у підтримку створення Національного природного парку в урочищі «Холодний Яр». Він покликаний привернути увагу громадськості до проблем довкілля та сприяти підтримці створення Національного природного парку в урочищі шляхом занурення молоді до етнокультурних традицій свого народу.

— Скажіть, будь ласка, чи передбачалася матеріальна нагорода учасникам за призові місця?

Так, на реалізацію своїх проектів переможці отримали сертифікати на грошові винагороди у розмірі: за перше місце – 30 тисяч гривень, за друге – 20 тисяч гривень і за третє місце – 10 тисяч гривень. Окрім того, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб вручив переможцям дипломи.

— Вадиме Олексійовичу, на Вашу думку, після проведення Форумів покращується спілкування влади та молоді? Поділіться, будь ласка, подальшими планами на майбутнє.

— На мою думку, другий вагомий крок до спілкування з молоддю уже зроблено, через півроку ми проведемо вже III Форум молодіжних ініціатив і проектів, можливо трішки в іншому форматі, продумаємо родзинку. В планах є й інші не менш цікаві заходи, про які ви дізнаєтеся згодом.

Користуючись нагодою, хочу закликати молодь Черкащини, щоб активно долучалася до участі у Форумі молодіжних ініціатив і проектів, вірила в свої сили, перспективу, перемогу та не втрачала шанс для реалізації своїх сміливих ідей.

Більш детальну інформацію про вимоги для участі у Форумі можна дізнатися в управління у справах сім’ї, молоді та спорту за телефоном (0472)63-85-59, e-mail:ums2006@ukrpost.ua.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *