Школярі проти нетерпимості і ворожнечі

Home/Новини/Школярі проти нетерпимості і ворожнечі

Школярі проти нетерпимості і ворожнечі

SAM_4595_Черкаська молодь відзначила Міжнародний день толерантності. Головною вулицею Черкас школярі пронесли Полотно Миру. Його довжина сягнула близько 50 метрів. Подібне дійство відбувається з 2008 року.

Участь у створенні Полотна Миру взяли близько 200 школярів. Кожен з них на невеликому клаптику тканини (22 на 22 сантиметрів) зообразив своє бачення толерантності. Загалом вдалося зібрати тисячу таких клаптиків, які зшили у величезне панно. Головною вулицею міста його пронесли в знак відзначення дня толерантності. Після цього на Соборній площі відбулися конкурси, розважальні ігри та нагородження авторів кращих частинок Полотна миру.

«Ми хочемо звернути увагу людей на те, що сьогодні Всесвітній день толерантності. Люди мають бути толерантними, активними, відповідальними за свою поведінку, доброзичливими один до одного. Добро панує в нашому житті і варто доводидити кожним своїм кроком та вчинком, що світ можна змінити, якщо тільки цього захотіти», – розповідає організатор заходу Аліна Курдюк.

Школярі також запускали в небо кульки, де написали слова найкращих проявів доброти та толерантності. Організатори вірять, що написане обов’язково матеріалізується. Також молоді люди писали на кульках «антитолерантні» речі, після чого проколювали кульки голкою.

Волонтерка Людмила, яка часто бере участь в подібних акціях, сьогодні вдягла костюм зайця. «Заєць сором’язливий і, на мою думку, його образ збагачує та прикрашає толерантність» , – говорить дівчина.

Прохожі Аня та Сашко про те, що сьогодні Всесвітній День толерантності не знали, але значення цього слова їм відоме. Кажуть:   «Це коли ти до всіх ставишся однаково, не виділяєш нікого через його поведінку чи націю. Звичайно, намагаємось бути толерантними, але виходить не завжди, адже люди різні, інколи може дратувати чийсь характер».

Головний ініціатор цьогорічної акції – Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр. Співорганізаторами дійства є Управління у справах сім’ї молоді та спорту Черкаської ОДА, Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому, Клуб «День народження», студенти інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва ЧНУ ім. Б. Хмельницького, Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська жіноча єврейська організація «Проект Кешер».

Довідка:

Толерантність у загальному значенні – це здатність приймати щось, не схвалюючи це. На індивідуальному рівні – сприймати без агресії думки, які відрізняються від власних, а також – особливості поведінки та способу життя інших. Терпимість до чужого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, ідей, вірувань є умовою стабільності та єдності суспільств, особливо тих, які не є гомогенними ні у релігійному, ні в етнічному, ні в

інших соціальних вимірах.

Джерело: Простір Черкащини

By |Ноябрь 17th, 2011|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment