Перетворитись із глядачів у акторів змогли студенти черкаських, уманських та канівських вищих навчальних закладів. Таким чином вони розважалися на виставах Молодіжного соціального театру. Але мета акторів була зовсім не ігровою. Перед глядачами-студентами вони підіймали серйозні теми: корупції, торгівлі людьми та боротьби з поширенням СНІДу.

Головна фішка у тому, що глядачі теж підключаються до процесу, і на реальних життєвих ситуаціях можуть відчути наслідки хибного вибору, — розповідає заступник директора Молодіжного ресурсного центру Аліна Кордюк.

Одна

зі сценок виглядає так: перед глядачем садять трьох осіб-акторів — представника влади, вихователя, лікаря. Вони пропонують глядачу вирішити якесь своє питання, а якщо це не вдається, то дівчина, що грає Корупцію, пропонує дати гроші.

— Як тільки учасник погоджується — на його зап’ястях змикаються наручники, а ми читаємо відповідну статтю Кримінального кодексу. Людина дізнається, що за дачу хабара буде позбавлена волі від трьох до п’яти років, — розповідає одна з акторок театру Вероніка Усманова.

донести до глядачів свої месиджі акторам інтерактивного соціального театру дуже легко, адже і актори, і поціновувачі прекрасного — однолітки.

— У нашому театрі грають студенти від 18 років, а цільова аудиторія — теж студенти, — коментує керівник театру Олена Ільченко. — Маємо режисера, хореографа, а костюми шиємо самотужки. Така робота дозволяє дітям не лише розвиватись, а й змінювати щось у свідомості інших молодих людей.

Ідея театру виникла чотири роки тому, коли підросли учасники дитячого проекту «Відкрий у собі зірку». Перетворившись на студентів, молоді люди не бажали поривати з творчістю. Тож на базі «зіркового» проекту з’явився ще й театральний. Щоправда, зараз театр уже потребує нових акторів, адже майже всі 12 учасників трупи — це студенти останніх курсів. За словами учасників проекту, глядачі часто запитують про можливість самим зіграти. А це саме той результат, на який і розраховують молоді актори.

Джерело: «Черкаська край». Автор: Ірина КОВАЛЬ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *