Свічки до Дня толерантності в Черкасах загасив вітер

Home/Новини/Свічки до Дня толерантності в Черкасах загасив вітер

Свічки до Дня толерантності в Черкасах загасив вітер

О 16.00 на Соборній площі в Черкасах крейдою малюють велике серце. Через кілька хвилин підходять школярі. У руках тримають тканинне полотно «Миру» зшите із дитячих малюнків.

― Ми його створювали протягом 4 років. Зараз його довжина вже 50 метрів. Майже всі школи міста взяли участь у цій акції, ― говорить 26-річний Сергій Слинько, координатор акції приуроченій до Всесвітнього дня толерантності. ― За допомогою нашої акції черкащани дізнаються, що сьогодні такий день і взагалі зрозуміють, що таке толерантність, бо більшість сприймає це як терпимість до влади і тому вороже ставляться до такого поняття. Толерантність — це терпимість до мов, до особистості, до думок інших.

Діти кладуть полотно і стають по контурах намальованого серця. У центрі ведуча Аліна запитує в школярів: «Толерантне ставлення — це яке?»

Відповідають хором: ― Ввічливе, терпиме.

Грає музика. Аліна

розпочинає конкурсну програму. Кожен учасник повинен зібрати якомога більше рукостискань. Усі присутні вітаються один з одним. Переможцем став хлопець, який зібрав 46 рукостискань. Після всіх конкурсів, організатори акції роздають кульки кожному представнику зі школи.

― Я, я буду дути, бо в тебе сили не хватить, ― каже 12-річний Андрій, бере кульку в дівчинки.

За командою всі починають надувати кульки. Ведуча пропонує написати на кожній кульці слово, яке позначає нетолерантну дію чи ставлення.

10-річна Аня задумується, потім поспіхом бере маркер і пише два слова: «ненавиджу», «дурень». Ведуча закликає всіх учасників пробити кульки. Школярі наввипередки намагаються полопати.

Організатори роздають інші кульки, наповнені гелієм. Діти пишуть на них слова, що асоціюються з толерантністю. Для більшості ― це слово «любов». Усі разом запускають їх у небо.

На площі організатори виймають з пакетів свічки. Діти біжать до пакетів, беруть свічки.

― Треба брати тільки запалені! ― пояснює Аліна.

― Та в нас сірники є! ― кажуть хлопці, які щойно підійшли. Учасники акції запалюють свічки і розставляють їх по контурах намальованого серця. Через вітер майже всі гаснуть.

Інна ІЩУК, Gazeta.ua

By |Ноябрь 19th, 2011|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment