Велике кіно в маленькій кімнаті

//Велике кіно в маленькій кімнаті

Велике кіно в маленькій кімнаті

a_76b99275 (1)

buy clomid online without rx

yle=»text-align: justify;»>Щоп’ятниці в Молодіжному ресурсному центрі в кімнаті без гардин о 18.30 гасять світло і вмикають проектор – глядачі в імпровізованому залі затихають, тому що починається фільм. Це – зібрання кіноклубу «Арт-сінема», однієї з молодіжних громадських ініціатив, що діють на базі черкаськогог обласного молодіжного ресурсного центру.

«Арт-сінема» – це кіноклуб, який створили любителі дивитись та естетично і художньо осмислювати побачене у колі однодумців. Учасники збираються, щоб обговорити найрізноманітніші стрічки визнаних і невизнаних метрів та, зрештою, просто гарно провети час. Фільми, які показують на кіноклубі, зазвичай артхаусні. Авторське кіно, над яким варто подумати, часто вводить в стан катарсису.

За словами однієї з фундаторів кіноклубу «Арт-сінема» Юлії Гайдай, його утворили близько 6-7 років тому. Сеанси кіно спочатку було досить невпорядкованими – учасники, які постійно змінювались, не завжди правильно розуміли суті процесу обговорення. Тому і вирішили, що тут потрібен модератор. Андрій Рєпа, який брав участь в кіноклубному русі ще будучи студентом Могилянки в 90-х роках, ніби створений для ролі модератора, і має думку про важливість таких зібрань: «Кіноклуб – це не тільки перегляд кіно у п’ятницю ввечері, а й колективний обмін думками, враженнями, ідеями між цікавими людьми. Отже, формула кіноклубу дуже проста: любов до мистецтва + культурна тусовка. Завдання кіноклубу теж просте, але небанальне: втілити цю любов (у нашому випадку – до кінематографу) в активістському і культурному житті». Андрій також каже, що секрет успішності клубу в його регулярності: «Він має відбутися, хоч каміння з неба!».

Кіноклубовець Сергій ходить сюди вже близько року. «Перш за все, тут я бачу цікаві фільми. І обираємо ми їх самі, а не хтось», – розповідає хлопець. До того ж, тут він отримує те, чого так бракує у повсякденному житті: живе спілкування. За цікаве спілкування на обговоренні клуб люблять чи не більше за самі

фільми. «Іноді, як на мене, обговорення буває корисніше, ніж сам фільм. Сюди приходять цікаві особистості, з якими дійсно хочеться обговорити побачене» – ділиться враженнями Аліна, яка тут віднедавна. І справді, іноді обговорення буває наскільки захоплюючим, що модератор не без жалю уриває дискусію, нагадуючи, що учасники відхилились від тематики фільму. Андрій намагається збалансовувати гострі та м’які кути розмови, цінуючи сам факт її існування: «На кіноклубі відбувається зустріч між представниками різних поколінь, освіт, статей, характерів, соціальних класів. І говорять ці «звичайні українці» не про політику чи погоду, а, страшно сказати, про мистецтво і все, що з ним пов’язано! Як на мене, це унікальна ситуація»…

«Арт-сінема» запрошує бажаючих приєднатись до кінодійства в й п’ятницю. Нехай же «унікальна ситуація» буде поширеною не лише через «знайомих знайомих».

Офіційна сторінка кіноклубу в контакті:vkontakte.ru

Джерело «Громадський простір«. Автор: Юлія Похил

By |2013-06-05T21:45:38+00:00Декабрь 13th, 2011|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment