Отримати фінансування від Черкаської облдержадміністра

ції спробували молоді активісти Черкаської області. Задля цього вони подавали свої проекти у письмовій формі, а 27 січня перед журі яке складалось з представників Управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Молодіжного ресурсного центру та громадських організацій висловлювали важливість кожного поданого проекту.

«На що ви витратите кошти?» – таке запитання ставили члени журі близько десятку молодих активістів. Всі вони представляли громадські організації чи молодіжні ініціативні групи. Ці молоді люди давно знають, як використати гроші з користю для суспільства. Але, на жаль, обласна влада не готова фінансувати всі ідеї, адже має дуже обмежений кошторис для цього. Цьогорічну суму поки що не називають, але кожного року це кілька десятків тисяч гривень. А сума загального запиту від усіх учасників може бути до пів мільйона і навіть більше.

Ініціативної молоді у нас більше і вона має користуватись можливостями.

Одна з учасниць конкурсу Ольга Галушко розповідає, що на відміну від цьогорічного конкурсу раніше було більше проектів. Їх навіть ділили по рубриках. На думку Ольги, цього року багато хто просто втратив можливість реалізувати себе.

Проект Ольги – етноекологічний фестиваль «Яровій» у Холодному Яру, який потребує мінімум тридцяти тисяч. На конкурсі дівчина запитує фінансування хоча б третини суми.

Інший учасник – Костянтин. Він хворий на СНІД, і ця проблема спонукає його діяти. Чоловік планує провести фотовиставку, яка допоможе доказати, що хворим не можна розчаровуватись і падати духом. Натомість потрібно боротись з проблемою і продовжувати жити, а не складати руки. Костянтин – приклад тому, як потрібно діяти. Чоловік хоче поділитись досвідом. Саме на проведення виставки у районах області Костянтин і запитує кошти.

Як пояснили деякі учасники конкурсу, кількість колег на конкурсі низька, адже не висока обізнаність і поінформованість молоді. По суті про конкурс знали ті, хто раніше брав у них участь.

Дещо іншої думки директор Молодіжного ресурсного центру, член журі, Велівченко Віктор. «Дійсно преоктів цьогоріч менше, але ми почали інформувати молодь та молодіжні громадські організації ще 14 грудня 2011р. Проектна заявка дуже проста і кожен міг легко її заповнити та подати в Управління.» За його словами конкурс “міні грантів” від Управління це, нажаль, чи не єдина можливість для молоді та молодіжних НГО отримати фінансування від держави на реалізацію власних цікавих ініціатив.

Ініціативної молоді у нас більше, ніж тих хто взяв участь у конкурсі, тому молодь має користуватись можливостями. А у разі підвищення активності в обласній владі можуть задуматись про збільшення фінансування таких проектів.

За матеріалами Олександра Литвиненка Інтернет-видання «ПУНКТ»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *