Усміхайтесь, друзі!

Сніги та мороз не стають на заваді ні коханню, ні, тим паче, доброті людській. На термометрі мінус 10, на годиннику 12.00. Групка радісних молодиків зібралась біля Черкаського обласного музично-драматичного театру. Хлопці та дівчата чіпляють собі на куртки салатові бейджики, надувають кульки та розбирають кольорові скриньки та стрічки. За кілька хвилин почнеться акція «Спонтанний вияв доброти», яку другий рік поспіль проводять у Черкасах з ініціативи благодійного фонду «Інсайт».

Усміхайтесь, друзі!

Волонтери (безпосередньо фонду, Ресурсного центру плюс волонтерська група студентів-соціальних педагогів) вже отримали таємні «добрі місії» і розійшлись по площі. «Людина в шапочці-смайлику і з мегафоном» – Сергій Слинько оголошує початок акції. Марина, координатор акції, пояснила нам детальніше:

– Рік тому ми знайшли інформацію в інтернеті про таке свято. Зв’язались з організаторами у Вінниці (де вже проводились подібні акції). І вони позичили нам деякі ідеї. У цьому році вони також допомогли.

У нас ще є реєстр справ. Ми ходимо з бланками, записуємо хто які добрі справи зробив і потім їх зберемо та зробимо щось цікаве.

 Побажання волонтери шукали і писали самі. Людмила Яківна, керівник волонтерської групи студентів, зберігає своє минулорічне послання. І каже, що воно здійснилось.

Щасливе бажання для перехожихЩасливе бажання для перехожих

Перші півгодини на площі ажіотаж. Волонтери пропонують усім перехожим дістати своє щасливе побажання, або пов’язують кольорову стрічечку і просять пам’ятати про усмішку і добро у світі. Одна жінка запитала: «А що я вам за це винна?» Цікаве запитання… «Ви винні нам усмішку! Усміхайтесь частіше, бо щось ви засмучені наче…» Ні, Анна (так звати жінку) не засмучена, вона йде зустрітись із сином, а спілкування з ним є радістю:

 – «Добро – це коли душа відкрита до людей. Любити треба всіх – і хороших, і поганих… Тоді все буде добре».

Приємно було бачити, як перехожі з посмішками дякували і бажали у відповідь здоров’я і щастя. Ще одна жінка запитала, хто організатор дійства і попросила передати, що «вони дуже добре роблять». Виявилось, це громадська діячка Галина Голубович:

– Для мене добро – це віддавати себе людям, не рахуватися зі своїм “я”, а щедро ділитися тим, що маєш – безкоштовно, не чекаючи винагороди – і радіти від цього. І коли ти спробуєш раз, двічі, це вже хочеться робити постійно. Я просто все

своє свідоме життя займаюсь благодійністю…

Хлопці в цей час чатували на громадський транспорт, щоб допомогти жінкам зійти на слизький тротуар з маршруток, проте не всі очікували на подібне і намагались втекти від фотокамер і дивних молодиків…

А маленька дівчинка, отримавши кульку, була щаслива по-справжньому, адже її навіть не просили усміхнутись. Вона просто враз відчула щастя – і все…

Доцент кафедри соціальної педагогіки захоплено прочитала своє побажання:

Нет другого рая, кроме рая жить,

Так умейте, люди, этот рай любить!

З Днем спонтанного прояву доброти, друзі.

Щасливе побажанняА ось і справжній прояв доброти. Жінка допомогає бубусі піднятися по східцях в маршрутку

Свято доброти

prostir.ck.uaprostir.ck.ua

Автор: Юлія Похил

Джерело: prostir.ck.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *