Анімешники Черкас, збираймось!

//Анімешники Черкас, збираймось!

Анімешники Черкас, збираймось!

Ілюстрація з інтернет-сторінки групи

«Аніме» – у когось це слово

викликає асоціації з Японією, у когось із мультиками дитинства «Сейлор Мун», хтось же запитає: «Що?»… І кожен буде по-своєму правий.

У вихідні в Черкаському обласному молодіжному ресурсному центрі збирається особливий контингент молоді нашого міста. Для тих, хто був певен, що анімешників у нас немає або вони ховаються – сюрприз: вони створили в Черкасах свою тусовку – «Аніме Cinema». Тут усі любителі цього жанру мають змогу разом подивитись улюблені нові або старі аніме, за бажанням обговорити побачене, і, взагалі, провести час «серед своїх». Щоб прояснити ситуацію: клуб «Аніме Cinema» організовує реальні зустрічі для кіноперегляду в ЧОМРЦ, натомість клуб «ЧАКО» (Черкаський Клуб Аніме Область) має більш широку аудиторію, але в мережі, і організовує спільний відпочинок (кафе,більярд, басейн та ін.).

Оскільки анімешники – люди особливі, і вільний час намагаються проводити у компанії «своїх», «ЧАКО» частенько організовує зустрічі. 5 лютого «ЧАКО» відмічали День народження. А перша зустріч Аніме Cinema відбулась влітку. Після чого компанію вигнав охоронець, поки теперішній керівник Аня не вирішила проблему. Інший член клубу Саша допомагає, roulette і часто замінює Анну в організації та рекламуванні зустрічей, влаштовує голосування і обирає аніме для наступного перегляду.

– Сам я теж почав захоплюватись аніме з дитинства, і це були… «Покемони». Трохи згодом я побачив «Ельфійську пісню», яка мене вразила, і я зрозумів, що аніме можуть бути серйозними. Я почав шукати. Взагалі стараюся пропонувати більш серйозні анімації, інші ж пропонують зовсім несерйозні комедії. Зазвичай дивимося щось середнє. У аніме зазвичай одна серйозна ідея і багато кумедних, розвантажувальних елементів. Звичайно, хотілося дивитися щось більш глибоке, але доводиться рівнятися на аудиторію. Аніме дивимося новіші. Там графіка краща. У старих аніме закладені філософські ідеї, але анімешники не люблять погану графіку.

Крайній справа - Сашко. Активний член клубуХлопець розповідвє, що в аніме багато фентезі, фантастики і комедії. Драми набагато менше. А ще дуже мало професійно перекладених аніме російською, тому краще дивитися фільми із субтитрами, щоб чути інтонацію та емоції героя мовою оригіналу. Проте анімешники найчастіше дивляться мультфільми з перекладом. За словами Сашка, аудиторія часто просто лінується читати субтитри.

– Може пам’ятаєте, у вересні у нас була «Ніч аніме» в парку 50-річчя. Принесли тоді ковдри, термоси, закутались і дивились до п’ятої ранку. Зупинили на найцікавішому моменті фільм «Ковбой Бібоп». Оце недавно нарешті його додивились.

Поки Сашко розповідає, компанія вже майже в зборі. За розповідями хлопця на анімеперегляд зазвичай збираються 8-10 чоловік. Сашко продовжує:

– Аудиторія у нас різноманітна. У нає є хлопець 11 років Олексій, а найдоросліший Годар, якому вже за 30. Зазвичай ходять люди, яким до 20 років.

Групи існують у багатьох містах України, так, черкаська контактує з львівською. Сашко каже, що львівські анімешники дуже активні і творчі люди, вони навіть озвучують деякі фільми. Я поцікавилась, чи знає хтось з групи японську, адже усі цікавляться культурою Японії. «Як каже статистика», 1-2 осіб обов’язково вивчають японську, правда, поки ніхто не збирається ставати черкаським сейю

(перекладач аніме). Можливо, ця роль в житті черкаських аніме-любителів чекає на когось із вас?

Офіційна сторінка клубу в контакті: http://vk.com/chakr

Автор: Юлія Похил

Джерело: prostir.ck.ua

By |2013-09-12T06:07:11+00:00Февраль 20th, 2012|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment