Обласна влада підтримує активну молодь Черкащини

Home/Новини/Обласна влада підтримує активну молодь Черкащини

Обласна влада підтримує активну молодь Черкащини

Нещодавно в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації проведено конкурс проектів пропозицій громадських організацій та ініціативних груп для включення в календарний план у

правління та подальшої фінансової підтримки.

Мета конкурсу — підтримка громадської активності молоді та створення банку молодіжних суспільно-корисних ініціатив.

– Конкурс проводиться уже втретє, починаючи з 2010 року, – зазначив начальник управління Вадим Береза та підкреслив, – Щороку ми змінюємо та удосконалюємо пріоритетні напрямки діяльності управління, крокуючи в ногу з часом. За відповідними напрямками ми оголошуємо конкурс проектів пропозицій громадських організацій та ініціативних груп для формування плану й обсягів фінансування управління на 2012 рік з питань становлення та розвитку молоді. Цього року ми визначили такі напрямки: створення умов для інтелектуальної і творчої самореалізації, самовдосконалення обдарованої молоді для виявлення й розвитку її творчого потенціалу; пропаганда та формування здорового способу життя, свідомого ставлення молоді до збереження здоров’я, боротьби зі шкідливими звичками. Окрім того, одним із важливих напрямків є видання інформаційно-просвітницьких матеріалів на тему профілактики поширення ВІЛ/СНІДу та негативних проявів у молодіжному середовищі. Актуальною темою залишається сприяння розвитку підприємницьких ініціатив молоді, надання інформаційних послуг; утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей. Наразі потрібно збільшувати інформаційно-просвітницькі заходи з питань профілактики торгівлі людьми та гендерної рівності, підтримувати сім’ї соціально незахищених верств населення, – сказав Вадим Олексійович.

— До управління надійшло 23 пропозиції від громадських організацій та ініціативних груп області. Над розглядом відповідних проектів працювала кваліфікована експертна комісія, до якої увійшли працівники управління, фахівці, вчені та керівники громадських організацій області, зауважила Яніна Шпак, завідувач сектору молодіжної політики управління.

Проекти пропозицій оцінювалися за такими основними критеріями: відповідність пріоритетним соціальним проблемам і актуальність, ефективність і залучення додаткових позабюджетних коштів, собівартість і подальша реалізація без додаткового державного фінансування, реалістичність.

За словами Вадима Олексійовича, під час публічного захисту проектів пропозицій представники громадських організацій та ініціативних груп намагалися максимально представити позитиви та переваги кожного з проектів, обгрунтовували фінансову підтримку своїх заходів.

31 січня 2012 року управлінням підведено загальну кількість балів, висталених конкурсною комісією. За результатами заходу підтримано більшість проектів з рекомендацією щодо виділення коштів на реалізацію поданих проектів програм. Найкращими проектами, що набрали найбільшу кількість балів у 2012 році визнано такі.

Створення умов для VІІ обласний конкурс вокалістів «Пісенні вітрила» ініціативної групи циклової комісії музичного мистецтва естради Черкаського музичного училища ім.С.С. Гулака-Артемовського; IV обласний конкурс з образотворчого мистецтва для талановитих дітей та молоді «Таланти твої, Черкащино» Черкаської обласної громадської організації «Світовид»; «Конкурс репортажного фото» Ініціативної групи «ПУНКТ»; «Фотомайстерня» фотоклубу «Дзеркало» громадської організації Фотоклубу «Дзеркало»; Відкритий молодіжний чемпіонат Черкаської області з сучасного танцювального спорту «Танцюючий листопад» – 2012 та Молодіжний фестиваль з сучасного танцювального спорту «Весняний вітер» – 2012 Черкаського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації Асоціація сучасного та естрадного танцю України; «Профілактика вживання алкоголю серед учнівської молоді Черкащини» Черкаської обласної молодіжної громадської організації «Форпост»; Організація та проведення щорічного літнього табору для молоді Черкаської області «Ковчег» Черкаської благодійної організації ЛЖВ «Від серця до серця»; Проведення заходів щодо профілактики ВІЛ-інфекції до Дня солідарності до ВІЛ-позитивних людей під гаслом «Відкрий очі! Альтернатива є!» та щодо пропаганди та формування здорового способу життя, свідомого ставлення молоді до збереження здоров’я, боротьби зі шкідливими звичками та профілактики ВІЛ-інфекції, приурочених до Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу «Пам’ятати, щоб жити, жити щоб пам’ятати» Черкаського обласного відділення ВБО «ВМ ЛЖВ»; «Гайдамецьке Коло» та «Шевченківські дні. Незабудьте пом’янути» Черкаської міської молодіжної організації «станиця Черкаси – Пласту національної скаутської організації України»; Обласний конкурс краси «Красуня Черкащини — 2012» Спілки молодіжних організацій «Рада молодіжних громадських організацій Черкаської області»; обласна громадська організація «Центр європейської та євроатлантичної інтеграції» зі своїм проектом «Формування гендерної культури в суспільстві, дотримання засад гендерної рівності»; «Спільними зусиллями проти сімейного насильства на Черкащині» обласної громадської організації «Форпост».

Саме ці проекти надалі буде включено до календарного плану управління.

На закінчення Вадим Олексійович повідомив, що працівники управління плідно працюють над удосконаленням формату конкурсу: « у наступному році ми сподіваємося на більшу кількість бажаючих представити свої креативні проекти, а управління за можливістю буде підтримувати їх».

Джерело: Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації

By |Февраль 1st, 2012|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment