Профорієнтація: спільна робота на результат

Home/Новини/Профорієнтація: спільна робота на результат

Профорієнтація: спільна робота на результат

24 лютого у Черкаському обласному центрі зайнятості відбулося засідання «круглого столу» з питань молодіжної зайнятості. У заході взяли участь представники обласного центру зайнятості, громадських організацій, Черкаського обласного молодіжного центру праці – Спеціалізованої служби Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру, об’єднання роботодавців та навчальних закладів.

Кожен із учасників діалогу окреслив основні проблеми, пов’язані з працевлаштуванням молодих людей, ознайомив із послугами, які надаються молоді, та висвітлив напрямки роботи з даного питання.

Провідна роль, на думку всіх учасників «круглого столу», відводиться саме профорієнтаційній роботі, починаючи ще зі шкільного віку майбутніх випускників. Було зазначено, що центри зайнятості мають потужний профінформаційний потенціал – відеофільми та описи різноманітних професій, професіокарти та професіограми, інформацію про особливості навчання у вищих та професійно-технічних навчальних закладах, в тому числі в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, Інтернет-ресурси з пошуку місць праці тощо. Разом з цим, спеціалісти з профорієнтації центрів зайнятості здійснюють заходи профконсультаційногохарактеру, допомагаючи дітям усвідомити власну професійну спрямованість, визначити особисті інтереси, нахили, здібності, необхідні для оволодіння певними спеціальностями, та співставити ці знання із реальною ситуацією на ринку праці.

В ході дискусії були окреслені основні шляхи спільної роботи з питань запобігання молодіжному безробіттю та здійснення заходів щодо якнайшвидшого працевлаштування молоді, в тому числі випускників навчальних закладів.

Результатом «круглого столу» стало укладення багатосторонньої угоди про співпрацю між обласним центром зайнятості, громадськими організаціями, представниками об’єднання роботодавців та розробка спільного плану-заходів щодо роботи з молоддю.

Саме спільна, системна профорієнтаційна робота із залученням усіх сторін діалогу є найбільш дієвим засобом запобігання молодіжному безробіттю та формування у молоді мотивації до праці, усвідомленого вибору професій, потрібних на ринку праці.

За матеріалами: Відділу організації профорієнтації Черкаського обласного центру зайнятості

By |Февраль 27th, 2012|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment