Проблеми молодіжної зайнятості – на обговоренні у профспілок

Home/Новини/Проблеми молодіжної зайнятості – на обговоренні у профспілок

Проблеми молодіжної зайнятості – на обговоренні у профспілок

Проблеми, пов’язані із працевлаштуванням молоді, та шляхи впливу профспілок на їх вирішення розглядалися 20 березня на засіданні молодіжної комісії Федерації профспілок Черкаської області.

Levitra order online

stify;»>У роботі зібрання взяли участь члени молодіжної комісії ФПО, представники обласного центру зайнятості, Головного управління статистики, молодіжного ресурсного центру, обласного молодіжного центру праці, департаменту освіти та гуманітарної політики міської ради, міської організації роботодавців, директор кадрового агентства, молодіжні лідери галузевих профспілок, представники місцевих ЗМІ.

Голова Федерації профспілок області Петро Шевченко, відкриваючи засідання молодіжної комісії, наголосив на актуальності проблеми молодіжної зайнятості в Україні та області зокрема. Адже кожна молода людина заслуговує на гідну працю, яка змогла б забезпечити основні життєві потреби.

Сьогодні Україна не єдина держава, яка вирішує питання безробіття серед молоді. Світові тенденції післякризових років показали, що ринок праці дуже вразливий до економічних катаклізмів. Рівень глобального безробіття у світі сягнув цифри у 200 млн. чоловік.

Петро Шевченко звернув увагу присутніх на необхідності прийняття єдиної державної науково — прогнозованої, обгрунтованої програми зайнятості населення, розвитку економіки в цілому і окремих галузей.

Важливою є роль профспілок у вирішенні проблем молодіжної зайнятості.

Голова молодіжної комісії ФПО Олена Новікова зупинилася на проблемах працевлаштування студентської молоді. Адже сьогодні, живучи у ринкових умовах, коли впроваджено платну освіту, студент має обмежені можливості заробити своєю працею. На тимчасових роботах молодь не захищена від шахрайства, оскільки роботодавець не завжди виконує умови попередніх домовленостей. При цьому від молодого спеціаліста вимагається бути суперпрофесіоналом, працювати 12 годин на день, без вихідних. В реальному житті трапляються випадки скорочення молодого спеціаліста в перший рік роботи. Роботодавці беруть молодих

спеціалістів на випробувальний термін без жодного запису в трудовій книжці, без гарантій оплати праці, а вже за кілька місяців відмовляють молодому працівникові у працевлаштуванні, мотивуючи тим, що їх не задовольняє рівень кваліфікації молодої людини.

Заступник директора обласного центру зайнятості Світлана Кочанова наголосила, що сьогодні молодь є однією з найменш конкурентоспроможною на ринку праці. Це зумовлено особливостями соціального стану і трудової поведінки цієї категорії населення.

Молоді люди у віці до 35 років становлять понад 40% клієнтів служби зайнятості. Минулого року з питань працевлаштування до обласного центру зайнятості звернулось понад 1,2 тисячі випускників ВНЗ, 540 випускників ПТУ і 123 випускника шкіл.

Світлана Кочанова підкреслила, що у справі вирішення проблеми молодіжного безробіття не можна обійтися без прогнозування ринку праці, а престижність професій не має визначатись поточною ситуацією чи модою на окремі спеціальності.

На жаль, при працевлаштуванні молоді доводиться стикатися із таким явищем як недостатній рівень підготовки молодих спеціалістів. Нині роботодавці потребують працівників

5-6 розряду, тоді як навчальні заклади готують фахівців не вище 2-3. З іншого боку, у молодих людей досить високі вимоги до умов праці, до перспектив кар’єрного зростання, рівня оплати праці.

Минулого року за допомогою служби зайнятості було працевлаштовано понад 15 тисяч молодих осіб у віці до 35 років, 252 молоді особи започаткували підприємницьку діяльність.

Про своє бачення проблеми молодіжного безробіття та шляхів працевлаштування молоді розповів керівник Черкаського обласного молодіжного центру праці Сергій Слинько. Він, зокрема, зупинився на питаннях виховання у молоді гідного ставлення до праці. Прикладом у цій справі можуть бути студентські трудові загони, волонтерський рух тощо.

Завідувач кафедри менеджменту Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат економічних наук, доцент Станіслава Пасєка проаналізувала зміну ціннісних орієнтацій молоді і визначення мотивації до праці сучасної молоді на основі наукового вивчення соціально-трудових відносин.

Свої думки щодо освітнього рівня підготовки, працевлаштування молодих спеціалістів висловив і голова міської організації роботодавців Володимир Ходак.

Окресливши ряд проблем молодіжного безробіття, учасники засідання молодіжної комісії ФПО внесли пропозиції щодо можливого вирішення порушеного питання, надіслали пропозиції до проекту обласної програми зайнятості населення на 2012-2014 роки, яка винесена на розгляд обласної ради.

Джерело: Офіційний веб-портал ФПУ

By |Март 23rd, 2012|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment