22 березня в приміщенні Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру відбувся семінар, на котрому психологи та соціальні педагоги фахівці державних і громадських організацій Черкас підвищили свою кваліфікацію у напрямку напрямки допомоги дітям – випускникам закладів державної системи піклування.

Семінар відбувся в рамках «Соціальна адаптація та здобуття життєвих навичок дітьми, які залишають державні заклади системи піклування» реалізується ГО «Фундація «Гармонізоване суспільство»

за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Така програма впроваджується в 5-ти областях України, в тому числі в Черкаській області, і направлена на

соціальну адаптацію дітей-сиріт та здобуття ними життєвих навиків, дозволить реінтегрувати сиріт в українське суспільство шляхом інформування про

їхні права, проведення для них тренінгових програм та надання відповідних засобів дії для зменшення їх шансів потрапляння в таку злочинну та антисоціальну поведінку, як проституція, торгівля людьми, вживання наркотиків, грабіж чи приєднання до «групи ризику» після залишення сирітських установ.

Семінар проводили голова ГО «Фундація «Гармонізоване суспільство» Наталія Грищенко та  психотерапевт Генадій Мустафаєв, який підкреслив, що дітей, і не тільки випускників інтернатів, треба вчити відповідальності: «Дуже важливо формувати таку позицію: не треба чекати нічого від держави, це споживацька психологія. Наше завдання – «дати вуду» і навчити «ловити рибу»: відповідально ставитися до грошей, платити комунальні платежі, шукати роботу, бути психологічно дорослими…»

Після семінару декілька учасників заходу отримають можливість провести серію тренінгів для дітей-випускників з застосуванням методу критичного мислення. Тренінги відбудуться в м. Сміла на базі ДНЗ «Смілянський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *