Будемо Speak?

//Будемо Speak?

Будемо Speak?

Анімація з сайту: http://www.liveinternet.ru

Ох уже ця англійська… Увесь шкільний курс можемо жартувати на тему «Ду ю спік інглиш?» Лише потім, в студентські чи післястудентські роки розумієш, що ти «спік інглиш» так собі і за кордон лячно їхати без словника… І починаєш шукати способи «заново оволодіння» чи практикування словникового запасу, що лишився.

Друзі Юля Кнюпа і Максим Зелюк вирішили допомогти «підтягти» англійську не лише собі, а й усім охочим черкащанам, створивши клуб «Just Speak It!»

– Максим зумів сам за два роки вивчити англійську десь на тому ж рівні, що і я за…15 років, в школі та університеті, – розповідає Юля. – Якось він сказав: «А класно було б, якби в Черкасах був

такий собі speaking club, щоб ми мали можливість розмовляти англійською один з одним. Адже ми маємо словниковий запас, але він пасивний».

Юлія, яка після проекту «Майстерня громадської активності» переконалась, що втілювати задуми і проекти в життя в принципі просто, почала діяти. За місце зібрань домовилась з директором Черкаського обласного МРЦ. Знайти перших учасників теж нескладно. Всі родзинки далі у тому, щоб проводити ці заняття…

– Ми не викладачі, у самих рівень трохи вище середнього. Я сама ще відвідую платні курси англійської. Це дуже дорого. Сучасній молодій людині складно витрачати скільки грошей. А у нас безкоштовна можливість вчити мову.

За перші заняття сформувалась група близько 15 осіб, абсолютно різних за віком та рівнем знання англійської.

Забудьте про зубріння слів

Завжди усміхнена Юлія КнюпаЩоб знищити стереотип «уроків англійської мови», Юля та Максим будують заняття без традиційних вправ із купи речень і тем,

які треба вчити напам’ять. Більше завдань у вигляді ігор, адже невимушена атмосфера, яка таким чином утворюється, дає позитивні результати у навчанні. Домашні завдання – мінімальні і цікаві, як-от вивчити слова пісні, яку учасники клубу співатимуть наступного разу чи засвоїти 3(!!) нових слова з їх уживанням.

От на якому уроці в школі вчитель показуватиме «Друзів» без перекладу? В «Just Speak It!» можливо,

як то кажуть, все. Щоправда, дивляться улюблений багатьом серіал не цілими серіями, а короткими нарізками з англійськими субтитрами.

– Дивимось невелику нарізку смішних моментів, і одразу обговорюємо. Щоб учасники, які не всі слова зрозуміли, не почували себе незручно, коли інші сміються.

Звісно, не обійтись і без теорії на заняттях. Проте і тут керівники максимально толерантні і уважні.

– В кінці кожного заняття у нас зворотній зв’язок, кожен каже, що йому сподобалось, що хотілося б змінити. Після цього робимо висновки. Хочуть більше слів – будуть слова. Хочуть менше граматики – а все-одно буде граматика, без неї нікуди в англійській…

«Без чаю і печива я б не проводила клуб…»

Неформальну обстановку доповнює такий важливий, на думку і тренера Юлі, і багатьох учасників, елемент як «кава-брейк», або просто перерва на чай-каву з печивом.

– Якби не було чаю, я б, мабуть, не проводила клуб, – з усмішкою зауважує Юля.

Це і метод, і родзинка клубу, яку дівчина відмітила для себе на тренінгах, на яких була. Чай-кава зближують, додають невимушеності і домашньої атмосфери.

Незабаром керівники планують запрошувати на заняття волонтерів Корпусу миру, які стажуються в Україні. Спілкування з носіями мови допоможе виправити певні помилки і стимулюватиме. В перспективі також залучення викладачів англійської, випускників факультету РГФ, бо якщо креативу і тренерських здібностей керівникам не бракує, то кваліфіковані знання зайвими не будуть.

Чи годі й казати, що усім бажаючим speak English головне – принести себе, англо-бажання і печиво?..

Контакти:
Учасники клубу збираються кожного  вівторка та п’ятницю з 16.00 до 18.00
Місце – Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр
Тел. 093 826 86 42 – Юлія Кнюпа

Автор: Юлія Похил

Світлини: prostir.ck.ua


By |2013-10-03T22:05:03+00:00Апрель 2nd, 2012|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This website uses cookies and third party services. Ok