У первоцвітів немає майбутнього?

Home/Новини/У первоцвітів немає майбутнього?

У первоцвітів немає майбутнього?

З першим весняним теплом разом із первоцвітами навколо з’являється і купа охочих їх попродавати за будь-які гроші. І факт порушення закону такими діями до уваги “квіткові” підприємці не беруть.

Картина, яка склалася у нашій області не дуже втішна. Відтак у нас в Черкасах сосновий ліс давно вже забув, що таке проліски. Адже торгівці, зриваючи стеблину первоцвіту, автоматично знищували від 45 до 60 насінин, тож нових  квітів не

стало дуже швидко.

У продовженні теми потрапили громадська позиція працівника Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру та активіста турклубу на базі Центру.

Як розказує сама браконьєрка, пані Інна, бажаючим продавати рідкісну рослину

доводиться їздити за товаром аж за міст, і аж за Білозір’я. Таким чином ціна на букетик з первоцвітів сягає від 5 до 20грн, залежно від оформлення та розмірів.

Поборник правди Сергій Слинько

— Перші квіти продавали та продаватимуть, оскільки вони є товаром. Проте необхідно інформувати людей, що купувати вимираючий товар не варто. З таким розвитком подій наші діти не побачать їх вживу, а будуть пізнавати про них лише з картинок, – говорить громадський активіст Сергій Слинько. – У минулому році я

викликав представників правоохоронних органів, і вони наклали на продавців первоцвітів мінімальний штраф, але це, на жаль, не зупинило продаж первоцвітів.

В нашій державі діє Закон України „Про охорону навколишнього природного середовища”, а також Закон України „Про рослинний світ”. Вони передбачають притягнення до відповідальності осіб, які збирають, перевозять та торгують рослинами, які занесені до Червоної книги України. Крім того, ст. 90 Адміністративного кодексу України чітко встановлює відповідальність за незаконне зривання та продаж первоцвітів. Проте, за словами громадського діяча, досить часто правоохоронці роблять вигляд, що не помічають продавців-браконьєрів.

Черкаський активіст Радомир Попов

Так само поводяться і звичайні громадяни: мало хто висловлює обурення, просто ігноруючи факт продажу. А інколи навіть купуючи квіти, які вже є в Червоній книзі, та ризикують зникнути назавжди. Тоді як необхідність існування виду полягає не тільки у тому, щоб радувати око: первоцвіти необхідні жителям лісу, адже їхнім нектаром ласують бджоли, джмелі, метелики; мурахи з’їдають частину квіткового насіння.

Безперечно, небайдужі до проблеми є. Плюс і у тому що важливість питання розуміють не тільки екологи, а й звичайні люди. Відтак нещодавно черкаський туристичний клуб “Горизонт” два дні провів у Холодному Яру, взявши участь у акції з протидії браконьєрству.

— Ми знали, що кожен рік проводиться акція, мета якої захистити підсніжники. Тож між собою, а нас було дванадцять осіб, та  організатором Олею Галушкою, домовилися, що поїдемо на вихідних. Табір ми розбили неподалік від поляни підсніжників, аби не топтати їх. І до ночі чергували, ходили, спостерігали, щоб не було ніяких сторонніх людей, – розповідає Радомир Попов, один із учасників.

Авторка: Мазур Галина

Джерело: Інтернет-видання «ПУНКТ»

By |Апрель 4th, 2012|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment