Молодь прокладала в лісі екологічні стежки та… знайомилась зі свійськими коровами

//Молодь прокладала в лісі екологічні стежки та… знайомилась зі свійськими коровами

Молодь прокладала в лісі екологічні стежки та… знайомилась зі свійськими коровами

Молодь прокладала в лісі екологічні стежки та… знайомилась зі свійськими коровами

Другий Холодноярський етно-екологічний табір днями завершив свою роботу. Прогулятися Скіфськими валами, почути легенди Холодного Яру та власними руками створити ляльку-мотанку — усе це та багато іншого нещодавно змогла здійснити група активної черкаської молоді.

Волонтери Черкаського молодіжного ресурсного центру чотири дні жили у наметах в урочищі Холодний Яр, де вчились берегти природу та шанувати власні національні традиції.
Волонтерські загони — це щось схоже на радянські трудзагони, що їздили будувати БАМ та піднімати цілину, — порівнює організатор табору Світлана Собова. —  У нас, щоправда, завдання не такі грандіозні, проте не менш важливі. Так, наші волонтери прокладали екологічні стежки, маркували дерева, встановлювали таблички. Це не лише облагороджує туристичну територію Холодного Яру, а й рятує флору урочища, адже там росте дуже багато червонокнижних видів.
За словами  Світлани, екологічні стежки необхідні насамперед для

туристів, які таким чином не тільки не витоптують унікальні рослини та не порушують спокій тварин, а й мають змогу дізнатися більше про місце, яким подорожують: його флору, фауну, історичне значення. Під час проведення табору волонтери розчистили вже існуючу стежку під назвою Холодноярський ліс, а також проклали нову, яка відтепер називатиметься Скіфські вали. Перша розповідає туристам про унікальні рослини, що ростуть в урочищі, друга ж стежка пролягає історичною пам’яткою, датованою шостим століттям до нашої ери.
— Археологами знайдено тут залишки багатьох  культур, починаючи з трипільської. Збереглися залишки кількох древніх городищ. Найбільше з них — Мотронинське скіфське городище, яке датували VI століттям до н.е. Висота земляних валів довкола цих городищ навіть зараз вражає вчених. Саме маршрутом Скіфських валів і пролягає новостворена екостежка, — розповідає організатор табору Ольга Галушко.
Оскільки табір був не лише екологічним, а ще й мав етномотиви, волонтери змогли поринути у світ стародавніх українських традицій. Окрім того, всі бажаючі були посвячені  у козаки та козачки Холодного Яру.
— За чотири дні ми встигли дізнатись про історію урочища (легенди Холодного Яру розповідав завідувач філіалу «Холодний Яр» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Богдан Легоняк), здійснити екскурсійний похід у балку Холодний Яр, від якої й отримало назву все урочище, а також відвідати хутір Буда, де росте тисячолітній дуб Максима Залізняка, — ділиться враженнями учасниця трудзагону Юлія Коржова.
За словами організаторів, такі трудзагони є водночас і відпочинком, і навчанням, і,  деякою мірою, навіть проф­орієнтацією для молодих. А ще, звичайно, це

можливість набратися нових вражень. Наприклад, один із учасників під час проведення табору

вперше в житті доторкнувся до «справжньої» живої корови.

Авторка Ірина Коваль, П’ятниця, 27 липня 2012, Газета 

By |2013-06-08T22:54:50+00:00Июль 27th, 2012|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment