Німецький слюсар в Україні вивчатиме… російську

//Німецький слюсар в Україні вивчатиме… російську

Німецький слюсар в Україні вивчатиме… російську

Німецький мандрівник Роман Баєр та спеціаліст ЧОМРЦ Сергій Слинько

Волонтер із-за кордону Роман Баєр в Україні

вдруге. До Черкас приїхав за «мовним» досвідом: наших школярів навчатиме німецької, сам же студіюватиме… російську

23-річний слюсар-токар із Німеччини Роман Баєр віднедавна ще й мандрівник. Ось уже два роки юнак подорожує світом. Встиг побувати в Ірландії, Канаді, Польщі, Латвії, Люксембурзі, а нині на місяць оселився в Черкасах.

— Вперше в Україні я побував п’ять років тому, відвідав Чернівці, — розповідає Роман Баєр. – Хоч моє перебування в Україні тоді тривало лише тиждень, але я встиг намилуватись красою Карпат,  подивуватися з української привітності та гостинності (за словами Романа, в Німеччині люди не такі радісні, оскільки заклопотані повсякденними проблемами), і навіть потрапити в епіцентр надзвичайної ситуації: тоді з гір саме сходив селевий потік. Було дуже страшно.

Вдруге ж відвідати нашу державу німецького мандрівника спонукало бажання попрактикуватись в російській мові. У Німеччині російську Роман вивчав самотужки, сприймаючи на слух, проте прагнув мовної

практики, тому звернувся за допомогою до Російської общини в Німеччині.

— Я цікавився можливістю поїхати до Росії або України за однією з програм обміну і таку можливість мені запропонували, тож планую познайомитись із мовою, культурою, історією, людьми України, а також об’їздити усі цікаві місця.

З останнім заповзятливому туристу буде нескладно, адже до України Роман прибув на власному автомобілі, тож планує поїздки до Києва, Одеси, Донецька та Криму.

Що ж до Черкас, то тут волонтер навчатиме німецької учнів міської гімназії №1, працюватиме з дітьми у Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, братиме участь у благодійних акціях Молодіжного ресурсного центру, а також намагатиметься не розбити авто на черкаських дорогах та не розтовстіти, бо гостя з-за кордону «загодували» від самого приїзду.

Ірина КОВАЛЬ

Газета «Черкаський край»

By |2013-06-08T19:08:49+00:00Август 13th, 2012|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment