Черкаські школярі пронесли містом 50-метрове Полотно Миру

//Черкаські школярі пронесли містом 50-метрове Полотно Миру

Черкаські школярі пронесли містом 50-метрове Полотно Миру

Понад 300 черкаських школярів 22 листопада пропагували толерантність, взаємоповагу та протидію дискримінації, несучи містом 50 метровий сувій, створений двома тисячами людей, від Театральної площі до площі Богдана Хмельницького.

Учні черкаських шкіл протягом місяця готувалися до Всесвітнього Дня Толерантності, старанно розписуючи клаптики тканини своїм баченням толерантності та взаємоповаги. Для когось це був заклик до кохання, а не до війни, а для когось знаком толерантності став навіть герой американського мультсеріалу Барт Сімпсон із футбольним м’ячем.

—  Така акція проводиться вже п’ятий рік поспіль. Полотно Миру зшите більш ніж з двох тисяч клаптиків тканини, на кожному з яких різного віку люди зображували своє бачення толерантності. Цього року панно доповнилось приблизно 10 метрами клаптиків, які готували черкаські школярі. Тепер його довжина становить вже 50 метрів, – розповів організатор акції Сергій Слинько.

Ініціаторами цьогорічної акції стало управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр та Черкаська обласна благодійна фундація «Паритет». За мету організатори вбачали популяризування толерантного ставлення у суспільстві, взаємоповаги, протидію ворожості, нетерпимості та насильству.

Довжелезне полотно понад 300 школярів пронесли центральною вулицею міста – від Театральної площі до площі Богдана Хмельницького.

Там на молодь очікувала велика кількість конкурсів, пізнавально-розважальних ігор та нагородження авторів кращих клаптиків тканини. Розважала учнів яскраво вдягнена, кумедна ведуча. Школярі зображували толерантність анімаціями з власних тіл, на повітряних кульках писали приклади дискримінації та пробивали їх, а на гелевих кульках зображали приклади толерантності та відпускали в небо. Найактивніших дітей, які із задоволенням брали участь у конкурсах, нагороджували пам’ятними призами, тих, хто був менш завзятий – аплодисментами.

—  У нашій школі кожен клас був задіяний у акції. Учні зображували на клаптиках своє бачення толерантності: малювали, робили аплікації та вишивки. Я вважаю, що такий захід потрібно проводити, оскільки він закликає людей бути терпимими до інших націй, їхньої культури та мислення, – поділилася враженнямиучасниця акції, учениця 17 школи, Анна Іллєнко.

Усі школи-учасники акції, які взяли участь у русі за толерантність, підготувавши клаптики для Полотна миру, також отримали заохочувальні призи.

— Особливі нагороди заслужили 5 шкіл міста: 28 – за унікальність, 24 – за оригінальність, санаторна школа-інтернат – за старанність, 11 – за найкраще втілення образу, Колегіум «Берегиня» – за стильність, – розповів Сергій Слинько.

Цього року святковий захід організатори провели не у

День Толерантності, 16 листопада, а у Міжнародний день філософії (22 листопада), оскільки частини полотна представляли у школах.

Усі, хто бажає побачити 50 метрове Полотно толерантності та миру, можуть завітати до приміщення Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру по вул. Смілянська, 23. Полотно буде розміщене на

другому поверсі.

Ольга КОМПАНІЄЦЬ

Фото Лідії Шнайдер

Джерело: Інтернет-портал «ПРО ВСЕ»

By |2013-06-05T18:54:01+00:00Ноябрь 27th, 2012|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment