У Черкасах руйнували гендерні стереотипи та створювали гармонійну родину

Home/Новини/У Черкасах руйнували гендерні стереотипи та створювали гармонійну родину

У Черкасах руйнували гендерні стереотипи та створювали гармонійну родину

IMG_1113_У незвичний та цікавий спосіб відсвяткували Міжнародний день сім’ї, який відзначається в усьому світі 15 травня, студенти та студентки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. 45 майбутніх соціальних працівників та соціальних педагогів вдруге зібралися у парку «Ювілейний» для того, щоб підтвердити свою відданість цінностям взаєморозуміння, толерантності та партнерства. Співорганізаторами акції стали Центр гендерної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Гендерний центр Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру. Захід відбувся у формі квесту — інтелектуально-динамічної гри, яка полягає у проходженні командою вказаного маршруту і  виконання спеціальних завдань. Провідні ідеї квесту – досягнення гендерної рівності, побудова гармонійних взаємовідносин у родині, популяризація відповідального батьківства.

IMG_1131_Відправним пунктом була інтелектуальна розминка, що вимагала від студентів певного рівня знань про гендерну рівність. Більшість завдань містили елементи творчого пошуку та передбачали активне залучення відвідувачів парку. Традиційно, команди переконували перехожих у правильності ідеї гендерної рівності, руйнували гендерні стереотипи, демонстрували однакову готовність до успішного виконання як чоловічих так і жіночих гендерних ролей.2013-05-15 15.02.20_

Зворушливим моментами є фото татусів, що любляче обіймають своїх діточок – вони здатні спростувати усталене уявлення про те, що українські чоловіки мало приділяють уваги вихованню дітей. Між тим, за даними ООН, тривалість життя чоловіка прямо пропорційна часу, проведеному з сином чи донькою.

2013-05-15 14.48.07_Також у квесті використано елемент всесвітньо відомої акції «Walk a male in her shoes» («Пройдись в її взутті»), що спрямована на привернення уваги до соціальних проблем жінок та попередження домашнього насильства.

IMG_1111_—                    Мені дуже приємно, що вдалося долучити Черкаси до традицій проводити гендерне спортивне орієнтування, адже гендер-квести щорічно проводяться за ініціативою центрів гендерної освіти у багатьох містах України.  Така форма навчальної роботи  — це чудова можливість поєднати знання, отримані під час навчальних занять з прогулянкою на свіжому повітрі. Позитивні емоції, згуртованість, ентузіазм та наполегливість команд у виконанні завдань – найкраща нагорода для мене як викладача дисципліни «Гендерні аспекти у науці та освіті». Хочеться подякувати всім прихильникам ідеї гендерної рівності, а особливо, співробітникам Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру за активну участь у організації і проведенні квесту – ділиться думками організаторка квесту, координаторка Центру гендерної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 

IMG_1158_Наталія Байдюк.

—                    Все було яскраво, емоційно, продумано та чудово організовано. Нас усім дуже сподобалася така незвична форма роботи. Хоча спочатку ми не досить добре зорієнтувалися у проходженні маршруту, навіть трохи розгубилися, було багато курйозів, але згодом, за допомогою кмітливості, гарного настрою та наполегливості впоралися із виконанням всіх завдань. Як майбутні соціальні педагоги, ми зрозуміли – що головне у нашій роботі – це уміння правильно налагоджувати контакт з оточуючими, уміти спілкуватися і посміхатися! І ми із задоволенням знову приймемо участь у подібному заході!Свої враження від заходу розповіли і члени команди, що отримала перше місце за результатами змагань Марія Котолуп та Меркур’єв Артем:

IMG_1176_

Усі учасники нагороджені дипломами переможців від організаторів квесту, а команди, які зайняли перше, друге та третє місце – символічні призи і подарунки.

Проект реалізовується у тісному партнерстві з проектом «Здоров’я жінок України» (USAID) в рамках тижня планування сім’ї. Учасники квесту візьмуть участь у інформаційно-просвітницькій акції до Дня памяті людей, що померли від СНІДу. Вулична акція відбудеться з 13.00 до 18.00 19 травня 2013 року у свері «Юність». Волонтери розповсюджуватимуть спеціалізовану літературу та інформуватимуть перехожих щодо необхідності збереження репродуктивного здоров’я закоханих пар України, використання сучасних та ефективних методів контрацепції, а також подолання стереотипів у питаннях культури статевих стосунків та планування сім`ї, вагітності та утвердження у свідомості закоханих пар розуміння високої місії материнства та батьківства.

By |Май 15th, 2013|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment