Стати поколінням вільним від СНІДу закликали громадські активісти в Черкасах

Home/Новини/Стати поколінням вільним від СНІДу закликали громадські активісти в Черкасах

Стати поколінням вільним від СНІДу закликали громадські активісти в Черкасах

DSC_0965_19 травня 2013 року в Черкасах відзначили  День пам’яті людей, які померли від СНІДу масовим тестуванням на ВІЛ, оригінальним футбольним турніром та масштабним квестом. У центральному сквері «Юність» з ранку до пізнього вечора містян чекала серія розважально-пізнавальних заходів під назвою «Стань поколінням вільним від СНІДУ» в рамках проекту «Вільний удар».

В рамках акції 307 черкащан протестувалися на визначення ВІЛ-інфекції. У трьох із них статус підтвердився. Безкоштовне експрес-тестування на ВІЛ проводилося відразу у чотирьох мобільних амбулаторіях. Усі, хто пройшов тестування, отримали у подарунок спеціальні сучасні браслети з написом «Я пройшов тест на ВІЛ! І це мій вибір!». На думку організаторів такі подарунки мають стимулювати поширення інформації про необхідність тестування на ВІЛ.

Із 14.00 у центрі скверу стартував турнір з міні-футболу та масштабний квест з популяризації відповідального ставлення до свого здоров’я. У квесті взяли участь 11 євроклубів шкіл міста. Учасники бігали центральною частиною міста і виконували послідовність завдань. Завдання покликані поглибити знання квестерів з питань захисту від ВІЛ/СНІДу, інформувати жителів про можливі шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, зародити інтерес молоді до туристичної привабливості Черкащини.

Наблизитися до перемоги командам допомогло спеціалізоване змагання з міні-футболу. У фінальній грі у складі кожної команди грали гравці футбольного клубу «Славутич». Професійні футболісти не лише допомогли визначити переможця гри, а й пройши тестування на ВІЛ, чим показали приклад для своїх вболівальників. Лідером футбольного турніру стала команда 30 школи, 2-3 місця вибороли 4 і 18 школи.DSC_1041_

Додатковою можливістю перемоги у квесті стали також голоси Черкащан, які пройшли безкоштовне експрес-тестування на наявність ВІЛ. Тут найбільш працьовитим виявився єврокулуб ЗОШ №12, учасникам якого вдалося долучити до тестування 45 осіб. Близько тридцяти протестованих віддали свої голоси за 31, 18 та 28 школи. Таким чином квестери спонукали протестуватися більше двухста містян.

IMG_0602_За результатами тестування, квестових завдань та футбольного матчу перемогу виборов єврокулб ЗОШ № 28. Срібло здобула команда 12 школи, а бронзу – 31. Команди-переможці отримали почесні відзнаки у формі спеціально виготовлених кубків та дипломів, їх учасники – унікальні медалі відповідно зайнятих місць. Також всі учасники та команди переможці отримали місячні та разові безкоштовні абонементи до тренажерної зали від спортивно-оздоровчого комплексу «ДНІПРОПЛАЗА ДЖИМ», продуктові набори для відзначення перемоги у грі від Головного управління інвестиційно-інноваційної політики, підприємництва та зовнішніх зносин Черкаської обласної державної адміністрації.

Інформаційно-просвітницькій компонент акції доповнювали волонтери проекту «Здоров’я жінок України» (USAID). В рамках тижня планування сім’ї вони розповсюджували спеціалізовану літературу та інформували перехожих щодо необхідності збереження репродуктивного здоDSC_2887_ров’я закоханих пар України, використання сучасних та ефективних методів контрацепції, а також подолання стереотипів у питаннях культури статевих стосунків та планування сім`ї, вагітності та утвердження у свідомості закоханих пар розуміння високої місії материнства та батьківства.

На виставці-продаж hand made поблизу ресторану «Тарантелла» увагу Черкащан привертала унікальні мистецькі вироби, роботи молодих художників, творчі майстер-класи. Усі виручені кошти організатори використають задля термінової допомоги ВІЛ-позитивним, лікування та попередження розвитку хвороб, які можуть призвести до смерті.IMG_0376_

На центральній алеї скверу кожен мав змогу поспілкуватися із «живими книжками» і дізнатися більше про ВІЛ через історії реальних людей в рамках «Живої бібліотеки».

Завершилося дійство пізно ввечері яскравим піротехнічним фаєр-шоу від арт-шоу «Джайра» у міському сквері «Юність» та запуском небесних ліхтариків у Долині Троянд.

Партнери та співорганізатори: Корпус миру США в Україні, Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр, Черкаське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», Черкаська благодійна організація ЛЖВ «Від серця до серця», Благодійний фонд «Інсайт», Благодійний фонд «ВАМ», Регіональний координатор МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», Центр планування сім’ї, Комунальний заклад «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради, СДЮШОР, Ольга Касьянова.IMG_0655_

Фінансова та організаційна підтримка: благодійна організація «Грассрут Соккер», Фонд Елтона Джона, Черкаське обласне управління сім’ї, молоді та спорту та структурні підрозділи ОДА, спортивно-оздоровчий комплекс «Дніпро Плаза ДЖИМ», Футбольний клуб «Славутич», КП «Дирекція парків», ресторан-піцерія «Тарантела», Спортивно-оздоровчий комплекс «Дніпро плаза GYM», Головне управлінню інвестиційно-інноваційної політики, підприємництва та зовнішніх зносин Черкаської обласної державної адміністрації, Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, Асоціація євроклубів м. Черкаси.

By |Май 20th, 2013|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment