28 липня в усьому світі відзначається  Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. З нагоди цього дня у Черкасах, як і в більшості міст України,  за ініціативи громадських організацій та небайдужих містян відбудеться акція «Переможемо С!». Участь у акції візьмуть волонтери Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру
План заходів у м. Черкаси на 28 липня:

11.00 —  флешмоб на «Мосту закоханих» парку «Ювілейний» (50-річчя Жовтня);
11.15 —  брифінг для журналістів за участі представників медичних установ, громадських організацій та людей, яких безпосередньо торкнулася проблема гепатиту С, готових поділитися своєю життєвою історією.
            Основні питання брифінгу:
• наслідки відсутності державної та обласної програм та бюджетних коштів на лікування;
• наявна офіційна та неофіційна статистика  щодо  рівня поширення гепатиту С в області;
• виступи хворих на гепатит, які позбавлені життєво-важливого лікування.
12.00 — 19.00 —  тестування в мобільній амбулаторії, під час якого бажаючі зможуть безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатити, у тому числі на гепатит С, одержати практичні рекомендації з профілактики та діагностики вірусних гепатитів, основних дій у разі діагностування інфекції та лікування;
12.00 — 19.00 — розповсюдження інформаційних матеріалів волонтерами та учасниками акції,    робота «живої бібліотеки» у формі спілкування з «живою книгою-людиною», консультування відвідувачів парку та пляжу медичними фахівцями.
ДЛЯ ДОВІДКИ:
У цей день громадські організації та небайдужі активісти прагнуть привернути увагу громадськості  до 3,5 млн. інфікованих гепатитами людей в Україні та до зобов’язання держави затвердити Державну цільову соціальну програму з протидії поширенню вірусних гепатитів з виділенням коштів на лікування.
Нагадаємо, відповідну постанову КМУ схвалено ще 29 квітня, утім державна програма досі не затверджена.
За розрахунковими даними  в Україні понад 3,5 млн. людей інфіковані вірусними гепатитами. З них близько 1,2 млн. – вірусами гепатиту С.
Найчастіше зараження відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому, більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки.
Внаслідок обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів є лише в двох фармацевтичних компаній), вартість курсу лікування в Україні становить $14 000. Така ціна є недоступною для більшості наших громадян і часто є причиною побоювання чи небажання обстежуватися.
Акція організована на регіональному рівні в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», ініційованої Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні у червні 2012 р. за підтримки МФ «Відродження».
Головна мета кампанії –  висунути вимоги до Уряду України стосовно оприлюднення достовірної статистичної інформації щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С в країні; остаточне затвердження Кабміном Державної цільової програми з протидії поширенню вірусних гепатитів; розробка та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків, запровадивши дієві механізми для подальшого зниження ціни на ліки, у т.ч. шляхом організації вітчизняного виробництва якісних медпрепаратів.
Контактні особи:

Директор БФ «ВАМ» Ушкова Марія – 093-9404614, 508123, е-mail:  fond_vam@mail.ru
Керівник проекту профілактики Коробко Олена – 093-6396269, 508125, е-mail:  busenka-79@mail.ru
Фахівець з інформаційно-консультативної роботи Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру Сергій Слинько — 36-00-56,  067 473 11 52, 093 863 36 88, 066 501 19 31, serslin@gmail.com.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *