OLYMPUS DIGITAL CAMERAОбміняти відпрацьовані батарейки та акумулятори на корисні подарунки, розвеселитися та дізнатися як зі звичних речей зробити корисні подарунки мали можливість черкасці 6 липня. У місті пройшов екологічний фестиваль «Грін Fest».

На святі глядачі мали змогу переглянути концерт черкаських вокалістів та взяти участь у різних іграх.

– Я вважаю, що не тільки нашому місту, а й взагалі усій Україні потрібен такий фестиваль. Тому що часто люди навіть не задумуються про те, яку шкоду приносить довкіллю пластик та поліетилен, в якого період розпаду сотня або тисяча років. Тому, мені здається, що до цього потрібно ставитися дуже відповідально і якимись простими матеріалами, дидактичними чи роздатковими, дуже важко донести інформацію. А через ігрову програму все запам’ятовується краще і вже надалі люди будуть думати чи викидати цей пластиковий стаканчик на природу просто чи краще його принести у смітник. І що взагалі варто розсортувати сміття, для того, щоб піддати його утилізації, – зазначає один із організаторів фестивалю Ірина Тітовська

OLYMPUS DIGITAL CAMERAУ межах фестивалю черкащани мали нагоду обміняти батарейки на еко-подарунок. Переможцем цієї акції став Юрій Руденко, який приніс 66 батарейок. За що містянин отримав головний приз фестивалю – корзину з фруктами. Взагалі усі учасники акції отримали вітамінні подарунки – апельсини.

– Я підтримую такі фестивалі, тому залюбки беру участь у них. Ми повинні берегти наше навколишнє середовище, бо саме ми у ньому живемо, – говорить волонтер заходу Юлія Федоровська. – На мою думку, Черкаси – є одним із найзеленіших міст України, тож вважаю, аби зберегти місто таким, варто проводити подібні акції частіше.

Також відвідувачі заходу могли придбати хенд-мейд, створений із екологічно чистої сировини, а також навчитися виготовляти самому корисні речі зі звичних матеріалів.

– Ідея організувати еко-фестиваль з’явилась сама собою. Мало людей задумуються чи в екологічно чистому середовищі вони живуть. Метою такого заходу є навчити людей, як потрібно ставитися до тих ресурсів, які є вдома у кожної людини. Це здавалося б відходи, але їх можна переробити в цінні речі, прикраси. Також ми хочемо, щоб люди замислювалися про правильне сортування сміття. Я думаю, що такий фестиваль – дуже корисний захід. Люди дізналися корисну інформацію і будуть її використовувати у повсякденному житті, – розповідає ведучий фестивалю «Грін Fest» Дмитро Зборовський.

Черкащани, не зважаючи на спекотну погоду, дуже активно брали участь у конкурсах і акціях заходу. Організатори ж планують, що такий захід стане традиційним для міста.

Організатором «Грін Fest» виступили Молодіжний ресурсний центр, міський Будинок культури ім. І. Кулика, департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради за підтримку управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА.

Авторка: Валерія Тімергаліна

Джерело: Молодіжний новинний портал Пункт

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *