Черкасців учили перемагати гепатити

//Черкасців учили перемагати гепатити

Черкасців учили перемагати гепатити

«Переможемо ЦЕ»! Яскравий флешмоб з однойменною назвою у Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами провели в Черкасах. Волонтери одночасно запустили в повітря понад 50 повітряних кульок, а також безкоштовно тестували містян на гепатит С у мобільній амбулаторії. Участь у акції взяли і волонтери Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру.
Ось так голосно та яскраво боролися черкасці з гепатитом С у Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. Волонтери, взявшись за руки, символічно об’єднали сторони містка кохання в місцевому парку та запустили в повітря півсотні кольорових кульок. Такою акцією, кажуть активісти, вони хотіли нагадати українцям, наскільки небезпечним є цей вірус.
Інеса Хлівна, волонтер акції: «Мені дуже хочеться, щоб наші українці були дуже здоровими, оскільки у країнах Європи за цим дуже слідкують, а в нашій країні я навіть не чула, щоб це спонсорували».
Тетяна Рудник, волонтер акції: «Це дуже серйозне захворювання. Через нього помирають люди. Я хочу, щоб це помітили та не пропустили це».
Алла Калініна, регіональний координатор Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД у Черкаській і Чернігівській області: «Проблема гепатиту зараз дуже актуальна, особливо гепатиту С. Його називають тихим убивцею, тому що він розвивається безсимптомно. Коли людина відчуває хворобу – буває вже запізно».
Далі від слів активісти переходять до справи. Першим тест на гепатит С у мобільній амбулаторії проходить 22-річний студент Олександр.
За 15 хвилин він отримує результат.
Олександр Коваль, житель м. Черкаси: «Все добре! Тест – негативний!».
Саме вчасна діагностика й може побороти проблему гепатиту С в Україні, кажуть активісти. А забезпечити її має державна цільова соціальна програма з протидії поширенню вірусних гепатитів, яка і досі не ухвалена.
Марія Ушкова, директор БФ «ВАМ»: «Ми підписуємо звернення до Президента. Хочемо, щоб ця програма була ухвалена, тому що важливо те, що діагностика дуже дорога».
На гепатит С в Україні вже сьогодні страждає 1,2 млн людей. Якщо програму не ухвалять, кажуть лікарі, то цифра щодня лише зростатиме.
По матеріалах ТРК «ВІККА»
By |2013-08-12T11:34:05+00:00Июль 30th, 2013|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment