Рятувальники разом з волонтерами пройдуть «ДИКИМ ШЛЯХОМ»

Home/Новини/Рятувальники разом з волонтерами пройдуть «ДИКИМ ШЛЯХОМ»

Рятувальники разом з волонтерами пройдуть «ДИКИМ ШЛЯХОМ»

24

На заклики рятувальників до активної співпраці відгукнулись перші добровольці-волонтери. Зовсім скоро молоді люди разом із представниками рятувальної служби та лісівниками візьмуть участь у волонтерському трудовому загоні «Дикий шлях», організованого Черкаським обласним молодіжний ресурсним центром за фінансової підтримки управління у спрвах сім-ї, молоді та спорту Черкаської ОДА.

У заповідному урочищі «Холодний Яр» вони відтворять етнокультурні звичаї українців, дослідять історію та особливості Холодного Яру, а також прокладуть новий туристичний екомаршрут «Дикий шлях». Рятувальники і лісівники проведуть майстер-класи з правильного розпалювання і гасіння вогнища, орієнтування в лісі, розкажуть про лісові пожежі, їх причини і наслідки. Також кожен з учасників трудзагону матиме унікальну можливість відчути дух рятувальної справи: одягати на швидкість бойовий одяг, взяти участь у пожежній естафеті, прокласти пожежну лінію, подати воду і загасити вогнище.
«Такі заходи необхідні для молоді, адже у свій вільний час добровольці-волонтери не тільки зможуть дізнатися більше про історію і природу рідного краю, традиції свого народу, звичаї, що споконвіків побутували на землі, на якій вони живуть, а й допомогти екологам підтримувати у чистоті туристичні шляхи, – зауважує один з організаторів табору, еколог Ольга Галушко. – Проте важливо не забувати і про поведінку в лісі, особливо під час поводжен-ня з вогнем, адже наша мета – уберегти природу і самих себе, запобігти надзвичайним ситуаціям у заповідній зоні».
Особливістю трудового загону стане театралізація свят води, вогню і землі. Тому кожен із 4 днів табору символічно називатиметься «Купальська ніч», «Коловрат», «Сварга», «Вирій».
«Ми постійно проводимо профілактичну роботу з дітьми і молоддю, тож подібні акції для нас не в новинку. І дуже добре, що відтепер робота з добровольцями-волонтерами є окремим напрямком діяльності. Сподіваємось, що у нашій професійній діяльності, зокрема пропаганді правил безпеки, нам допомагатимуть волонтери. Проте спочатку вони самі мають пройти навчання і першим його етапом буде майстер-клас із дотримання правил безпеки під час відпочинку на природі», – підсумував керівник прес-служби Управління ДСНС області Костянтин Проценко.
Акція у Холодному Яру стане першою серед заходів, які обласна рятувальна служба проведе разом із волонтерами. Наступний етап роботи – пропаганда безпечного відпочинку на воді.

By |Июль 25th, 2013|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment