Черкаські бджоли хазяйнували в Холодному Ярі. Тепер збираються до Криму

Home/Новини/Черкаські бджоли хазяйнували в Холодному Ярі. Тепер збираються до Криму

Черкаські бджоли хазяйнували в Холодному Ярі. Тепер збираються до Криму

89qTFZ-CUFcПофарбовані вказівники, помарковані дерева, зібране сміття та нові екомаршрути. У Холодному Яру хазяйнував трудовий загін «Черкаські бджоли» в межах екотабору «Дикий шлях». Чотири дні 40 волонтерів відновлювали заповідне урочище та вивчали історію краю.

Уже декілька років волонтери-трудівники мігрують до заповідного урочища «Холодний яр» та беруться до роботи.ugYXIISElNA

Віктор Велівченко, директор Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру: «Це чудова місцина, де молодь може не тільки попрацювати на благо громади, але й ми можемо її просто витягти з урбанізованого життя, привезти на природу, де вони можуть і попрацювати, і відпочити. Крім того, наша програма передбачає багато навчальних компонентів».

jy9HBkUHb8UДля прикладу на галявині донедавна потопала в купі пляшок і всілякого непотребу. Відтепер тут чиста місцина.

Дарина Коваленко, волонтерка: «Відпочивальники, які їздять до лісу, не завжди дуже культурні люди. Усі ці купи сміття спричинені саме людським фактором. Тим, що люди не викидають, не забирають із собою сміття, а навпаки залишають його в лісі. І тому ми, волонтери, вирішили допомогти лісові жити без цього бруду та позбирали його в пакети».

Щодень волонтери долають біля десятка кілометрів. lKbezsCfgeIРозчищають хащі та прокладають нову екологічну стежку. Озброєні помаранчевою фарбою та щітками, вони маркують дерева. А все для того, аби туристи не блукали та відразу орієнтувалися на місцевості.

Сергій Слинько — керівник Черкаського обласного молодіжного центру праці: «Малюємо ми буквочки «Е», що означає екологічний маршрут, і вказуємо напрямки руху маршруту. Чому вказуємо в обидві сторони, бо маршрут може рухатися як в один, так і в інший бік. Ось таких літер ми, мабуть, десь тисячу намалювали в лісі».

QUlDTztAvKY«Бджоли»-волонтери беруться й за історичні пам’ятки. Вказівники та стенди ретельно фарбують, наводять викарбуваний текст. А опісля творчо презентують та занурюють в оповідки про партизанський рух.

Владислав Дідук, волонтер: «Таких стендів тут чотири. На кожному стенді написано, що це таке та що тут робили. Наприклад, це склик, де збиралися козаки».IPRniBgkffA

За трудові старання в екотаборі винагороджують. Проводять майстер-класи, театралізовані дійства, лекції та тренінги.

Ольга Галушко, ініціаторка волонтерського екотабору: «Чому в такому форматі? Для того, щоби молоді було цікаво. Не просто прийти, поприбирати ліс і все – поїхати. Ні, треба, щоби була згадка позитивна і щоб люди хотіли повернутися та брати участь у цьому далі й далі. Треба не лише вміти працювати, а й уміти працювати красиво, з користю і з насолодою для себе».

ZD4UTkhlJ50_Організатором заходу є Творче об’єднання «Холодноярські дівчата» у партнерстві з Черкаським обласний молодіжний ресурсний центр та Черкаським обласним молодіжним центром праці за фінансової підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА та організаційної допомоги філіалу «Холодний Яр» НІКЗ «Чигирин». До навчально-пізнавальних модулів трудзагону долучилося також обласне управління ДСНС України в Черкаській області та місцеві екопоселенці.

QbiAQrBWDQY


Десятеро найвідданіших учасників цього трудзагону представлятимуть Черкаську область в Криму на VІІ Всеукраїнському фестивалі молодіжних трудових загонів. Фестиваль традиційно організовує Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Асоціація трудових об’єднань молоді України» спільно з управлінням молоді та спорту Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Луганської облдержадміністрації за підтримки Міністерства молоді та спорту України.
guyCBsWuxwY_

За матеріалами ТРК «ВІККА» та Черкаского обласного молодіжного ресурсного центру.

By |Август 7th, 2013|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment