Акція «Будьте Уважними, Містяни!» відбулася на Черкаському пляжі

Home/Новини/Акція «Будьте Уважними, Містяни!» відбулася на Черкаському пляжі

Акція «Будьте Уважними, Містяни!» відбулася на Черкаському пляжі

9 серпня 2013 року відбулася міська пляжна акція «Будьте Уважними, Містяни!».

Захід ставивив за мету привернути увагу до проблеми безпеки людей на воді та навчити плавців надавати першу допомогу у випадку нещастя. Унікальність цієї події в тому, що проводити її рятівникам допомагали волонтери, тому акція виявилась не тільки пізнавальною, а й масштабною та резонансною. Організаторми акції стало управління Держаної служби з надзвичайних ситуації у Черкаській області у партнерстві з Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром.

Про правила – весело граючись

—   Основні правила купання знають, начебто, всі: не запливати за буйки, не купатисяу невідомих місцях, не лізти у воду «під мухою», постійно слідкувати за дітьми.  Проте, не всі їх дотримуються, тож, на жаль, щороку в Україні під час пляжного сезону гине близько двох тисяч людей. Та й на Черкащині цього року вже загинуло 52 особи, п’ятеро з них – діти. Тож мета нашої акції – розповісти людям про те, як уникнути лиха та як допомогти собі та іншим, — пояснює керівник прес-служби У ДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко.

А розповідали весело – з піснями, танцями і розважальними конкурсами. Відпочивальники мали можливість приміряти на себе костюм водолаза, на швидкість одягали рятувальні жилети, змагалися у вправності та точності, кидаючи рятувальний круг у ціль, а деякі… навіть стали умовно потопаючими.

— Після реанімування – відчуття не з приємних, — коментує доброволець Інна Головко, яку щойно витягли з води та «повернули до життя». – Зате тепер я знаю, як правильно підпливти до потопаючого, витягнути його на берег та надати першу допомогу – «відкачати» воду з легень, зробити штучне дихання та непрямий масаж серця. Тож точно зможу допомогти друзям у випадку біди та й сама намагатимусь не додавати рятувальникам роботи.

У перервах між конкурсами та вікторинами на знання правил поведінки на воді дляглядачів співали та танцювали черкаські артисти. І пісні, і танці, звісно ж, теж були тематичними.

— На акцію я завітала, як солістка, але, потрапивши сюди зрозуміла, що можу дізнатись і навчитись багато нового та необхідного, — розповідає черкаська співачка Оксана Кудря. – Ніколи не задумувалася над тим, яку грандіозну роботу роблять рятувальники, адже лише за півроку на Черкащині уже було врятовано 39 людей, серед яких дві дитини! Сподіваюсь, що завдяки отриманим сьогодні знанням та вмінням і я сама у разі необхідності зможу комусь допомогти.

Подібні акції рятувальники найближчим часом планують провести і в інших пляжах Черкащини.

За матеріалами Офіційного інформаційного серверу управління ДСНС україни в Черкаськый області.

 

By |Август 9th, 2013|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment