Про професії — з гумором!

Home/Новини/Про професії — з гумором!

Про професії — з гумором!

 IMG_2438 (Копировать)Розповісти про професії, дізнатися більше про те, які  спеціальності потрібні на ринку праці, а найголовніше: подати це цікаво та весело, Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр разом із Черкаським обласним центром зайнятості  та ТО «Пропозиція» знають, як це зробити! Тож, протягом листопада та грудня учні старших класів різних міст області та Черкас беруть участь у пізнавально-розважальному заході «Калейдоскопі професій» та «Профорієнтаційному КВК». Для того, аби якнайкраще дізнатися про різні професії та розповісти про них іншим.

Так, днями між учнями шкіл м. Звенигородка, у межах акції «Випускник 2014», головною метою якої є ознайомлення зі світом професій, створення сприятливих умов для забезпечення зайнятості молоді, її творчого, інтелектуального і духовного розвитку, задоволення потреби молоді в професійному самовизначенні і творчій самореалізації, пропагування робітничих професій, відбувся «Профорієнтаційний КВН «Обери свою професію».

IMG_2350 (Копировать)Змагаючись за перемогу, школярі розповіли присутнім про такі  професії, як: лісоруб, археолог, листоноша,  пекар. Та більш поширені — фармацевт, медсестра, перекладач.

Попри те, такий цікавий добір професій — невипадковий. Їх обрали спеціально, адже саме на них є попит у роботодавців, запевняє Олена Ломако, головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг м. Звенигородка:

«Проаналізувавши ринок, ми з’ясували, що саме популяризація робітничих професій –  на сьогодні найбільш доцільною. А професії, які представляли сьогодні учні, — затребованими в Звенигородці, — розповідає Олена Ломако. – Важливо проводити профорієнтаційну роботу із школярами, аби у майбутньому вони могли успішно себе реалізувати, як у професійній сфері, так і як особистості. Нині також проходить конкурс малюнку «Яка моя майбутня професія», де беруть участь учні менших класів. Таким чином ми намагаємось охопити усі вікові категорії, а не лише старшокласників».

Учителі  хоч і подивовані таким добором професій, але «Профорієнтаційним КВК» зацікавлені. Запевняють, що і в межах своїх навчальних закладів активно проводять заходи, спрямовані на профорієнтацію учнів.

IMG_2469 (Копировать)«Ми запрошували майстрів із училища сироварів, які розповідали про свою професію й проводили майстер-класи. Дітям дуже сподобалося. Адже, навіть звичайну професію, спеціалістам вдалося показати дуже яскраво. Також, проводимо схожі виховні заходи, де школярі обирають професію, а потім презентують її іншим. Однак, не скажу, що такі заходи можуть змінити бажання школярів. Переважно усі, десь із 9 класу, визначені із тим, ким хочуть бути у майбутньому. Такий захід більше розважальний. Навряд чи ті, хто є у залі, змінюватимуть свою думку про те, ким вони хочуть бути, переглянувши КВК», —  міркує Лариса Яровенко, заступник директора з виховної роботи спеціалізованої школи №3 м. Звенигородка.

Аліна Кордюк, заступник директора Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру, співорганізатор вважає, що профорієнтаційні заходи, якщо і не повпливають на зміну професії, то принаймні дадуть можливість школярам детальніше вивчити нюанси тієї чи іншої професії. До того ж діти вчаться шукати інформацію самі, що нині є позитивною навичкою.IMG_2446 (Копировать)

«На КВК учасники дуже гарно показують не лише професію, а й термінологію. А значить, вони поглиблено розібралися із специфікою тієї чи іншої сфери. Обираючи професію, вони уже не мають ілюзії щодо роботи і знають на що вони ідуть, до того ж часто таке детальне вивчення показує усі її перспективи. Відтак школярі уже орієнтуються й на фінансову вигоду від здобутого фаху, а не лише від бажання себе зреалізувати», – ділиться думками Аліна Кордюк.

By |Ноябрь 19th, 2013|Новини|1 Comment

About the Author:

One Comment

  1. […] ТО "Пропозиція для школярів міста та області проводять профорієнтаційні пізнавально-розважальні заходи: "Калейдоскопі професій" та "Профорієнтаційному […]

Leave A Comment