21
Березень

Що таке маніпуляція та чи варто з нею боротись?

Лекцію на тему «Методи та прийоми маніпуляції у ЗМІ» для студентів ЧНУ ім.. Б. Хмельницького-майбутніх соціальних працівників та соціальних педагогів провела 18-20 березня працівник Молодіжного ресурсного центру Інна Наливайко.Розібратися у понятті «маніпуляція», її складових та методах, які використовують для маніпуляції свідомістю у засобах масової інформації – такі завдання вирішували студенти на лекції. Зокрема на занятті проаналізували прийоми маніпуляції на найбільш поширеному ЗМІ – у телебаченні.

Маніпуляція на телебаченні проявляється не лише у програмах, які створюють журналісти, а й у розважальних складових контенту й особливо – у рекламі.

На різних прикладах студенти визначали, якими засобами послуговуються медійники,аби їхня робота мала сугестивний вплив на споживача. А також визначили, що маніпуляція – це не завжди вплив з негативною метою. Попри те треба чітко розуміти, як намагаються змінити думку реципієнта сучасні ЗМІ, щоб можна відфільтровувати потік інформації й отримувати лише правдиві новини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *