Черкаси: рятувальники навчали волонтерів надавати допомогу потопаючим

//Черкаси: рятувальники навчали волонтерів надавати допомогу потопаючим

Черкаси: рятувальники навчали волонтерів надавати допомогу потопаючим

Черкаські рятувальники разом з волонтерами провели акцію «Безпечне літо». Захід на пляжі спортивно-розважального комплексу «Бочка».

Літо – не лише пора канікул та яскравого відпочинку як для дітей, так і для дорослих. Це також і час,коли відпочивальлників підстерігає безліч небезпек. На жаль, перебуваючи поруч із водою, більшість людей не дотримуються елементарних правил безпеки. Статистика свідчить, щороку в Україні тонуть декілька тисяч осіб, не виключення Черкащина, де цьогоріч загинуло вже 38 осіб, серед яких 4-  діти. Тому профілактична робота, навчання правилам безпечної поведінки на річках та водоймищах набуває в цей період особливого значення. З огляду на це фахівці Управління ДСНС України у Черкаській області спільно з Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром провели навчання волонтерів з надання допомоги потопаючим. Захід відбувся на території спортивно-розважального комплексу «Бочка» в межах акції «Безпечне літо».

Мета такої акції не лише привернути увагу до проблеми безпеки людей на воді, а й навчити відпочивальників надавати кваліфіковану допомогу у випадку нещастя. За порятунок бралися як волонтери, так і звичайні відпочиваючі.

«Ми постійно співпрацюємо із службою порятунку. Минулоріч у Холодному Яру проводили акцію «До лісу безпечними стежками», а також акцію «Пляжний БУМ» на пляжах міста.  Цього року навчально-профілактична акція була найбільш практичною, оскільки волонтерам і відпочивальникам було продемонстровано увесь комплекс рятувальних заходів – від виявлення та порятунку потопаючого на воді, до надання йому першої медичної допомоги. Щороку відпочиваючі охоче беруть участь в подібних заходах, цей — не виняток»,- розповідає фахівець молодіжного ресурсного центру Сергій Слинько

Найяскравіші враження отримали ті волонтери, яких «рятували» і які потім самі відпрацьовували навички на інших.

«Було цікаво взяти участь в подібному заході. Побувши «потопаючим» тепер я точно знаю як потрібно поводити себе в подібній надзвичайній ситуації»,- ділиться враженнями волонтер Владислав Дідук.

Рятувальники демонстрували глядачам як правильно підпливати до потерпілого на човні та прийоми його підйому. Також фахівці показали як правильно транспортувати потерпілу людину, у воді як кидати рятувальний круг та надавати першу медичну допомогу(масаж серця та штучне дихання). Рятівники та волонтери поєднали теоретичні заняття з практичними, адже саме практичні навички необхідні для порятунку життів. В межах акції учасники мали можливість відчути себе умовно потопаючими, могли приміряти на себе рятувальні жилети, попрактикуватись в наданні першої медичної допомоги та киданні рятувального круга на влучність та дальність.

«Мета такого заходу –дати базові знання з рятування які доступні будь-якій людині без спеціальної підготовки»,- підсумовує речник начальника управління Констянтин Проценко.

Джерело: Офіційний веб-портал Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області

By |2014-07-21T14:52:58+00:00Июль 21st, 2014|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This website uses cookies and third party services. Ok